Vánoční průvod ve Valkenburgu

Vánoční průvod ve Valkenburgu je neobyčejnou akcí, která zpestřuje místní vánoční trhy. Od 14.11. do 23.12. každou sobotu v 19.30 a každou středu v 19:00 vyráží na průvod centrem města několik skupin tanečníků v krásných kostýmech. Jsou doprovázeny sedmi nasvícenými a ozdobenými vozy, ze kterých zní vánoční píseň, speciálně složená pro tuto akci. Průvod tanečníků vždy po pár desítkách metrech zastaví a předvede svoji choreografii.
DSC_0739-uvod-nahled
My jsem se do Valkenburgu vydali v sobotu 12. prosince. Přijeli jsme kolem 18. hodiny a nejprve jsme si šli prohlédnout vánoční trhy. Dostala jsem chuť na grilovanou klobásku, a tak jsem si šla vystát frontu. Raďa vzal mezitím Verču a Ondru na kolotoč a koupil jim rovnou 3 jízdy! Takže se ještě vozili, když jsem přišla s klobáskami :-) Ochutnali jsme samozřejmě také místní gluhwein a nechali si na památku hrníček. Pak už jsme šli hledat místečko, odkud bychom mohli sledovat vánoční průvod.
obrazek obrazek obrazek

Uličky už lemovaly davy lidí. Dali jsme si děti na ramena, aby aspoň něco viděly. Uff, to byla tíha. V mezičase jsem Ondru dávala chvíli na zem, aby si moje záda odpočinula. Průvod netrval dlouho, řekla bych tak 20 minut. Pak se lidi začali rozcházet, ale my jsme šli ještě na konec trasy, kde bylo zatím prázdno a čekali jsme, až k nám průvod zase dojde. Fotky asi moc neřeknou, ale pěkné video je třeba zde.

obrazek obrazek obrazek obrazek
Po skončení průvodu jsme zašli ještě na slíbené hranolky a cestou k autu se mi podařilo vyfotit prázdné zaparkované vozy. Sice byly pekně nasvícené, ale bez tanečníků a vánoční písně to pravé kouzlo už neměly.
obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek

Martina | 12. 12. 2015 So 21.44 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 319x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Otáčí se Slunce kolem Země?
Odpověd: