Výlet do Savannah a okolí

Na tento víkend jsme původně měli naplánovanou Atlantu a zábavní park Six Flags. Na poslední chvíli jsme se ale rozhodli pro Savannah. Raďa sice už v Savannah byl s IMSO, ale přesto mi chtěl toto krásné jižanské město a jeho okolí ukázat.

Sobota 13.10.2007

Z Fort Gordonu jsme vyjížděli až po 9:30. Raďa měl sice natočený budík na 7:00, ale pak si řekl, že není kam spěchat:-) V Savannah jsme byli asi za 2 hodinky, ale pokračovali jsme dál až na Tybee Island. Bylo opět nádherné počasí, a tak jsme se šli projít po pláži a osvěžit se ve vlnách. Fort Pulaski

Pak jsme si podívali do pár obchůdků se suvenýry a vyrazili dál na Cockspur Island – podívat se na pevnost Fort Pulaski (vstupné $3). Měli jsme štěstí a dorazili jsme akorát na ukázku střílení z pušek a dokonce i z kanónů! Procházeli jsme se po pevnosti a z jednoho ochozu jsme v trávě u vodního příkopu zahlédli krokodýla. Nekecám! On se tam normálně vyhříval na sluníčku. A co víc, byl kousek od pěšinky, která vedla kolem pevnosti. Raďa se na něho samozřejmě potřeboval podívat zblízka. Trošku jsem se bála, byli jsme od něho tak 4 metry, ale on si nás naštěstí nevšímal a věnoval se svému slunění:-) Pokračovali jsme dál procházkou k majáku a pak zpátky k pevnosti, kde jsme z druhé strany viděli dalšího krokodýla. No pro dnešek by to už snad stačilo, ne? Odjížděli jsme z tama kolem 17. hodiny směrem na Skidaway Island State Park, kde jsme měli v plánu přenocovat ($25). Na recepci se Raďa jen tak mezi řečí zeptal, jestli tu v kempu mají krokodýly. KrokodýlPrý tu jednoho měli, ale dlouho už ho neviděli, tak se zřejmě „přestěhoval“ o kus dál. No a prý zrovna minulý týden na golfovém hřišti za parkem jeden krokodýl zabil starší paní. Tak a co teď? Dělal si z nás ten pán srandu? Nevíme, ale stan jsme tu každopádně postavili:-) Po 18. hodině jsme jeli na večeři do Golden Corralu (americký bufet All you can eat) – a samozřejmě jsme se tu přejedli k prasknutí. Kdo by to vydržel a neochutnal všechny ty dobrůtky?? Aby nám rychleji vytrávilo, tak jsme se ještě jeli podívat do centra Savannah a projít se po nábřeží. Raďa mi tady od jednoho černouška koupil růži ručně dělanou z palmového listí.

Neděle 14.10.2007

Ráno jsme vstávali kolem 8. hodiny. S Raďou jsme se shodli, že jsme se moc nevyspali. Skoro celou noc jsme totiž poslouchali zvuky kolem stanu. Ze stromů padaly šišky a sem tam zapraskala větvička, jako kdyby se tam někdo potuloval. Pak nás napadlo docela reálné vysvětlení – kousek od nás kempoval motorkář a zřejmě neměl spacák, a tak si musel topit ohníčkem a chodil na dřevo. Sbalili jsme stan a šli jsme se projít do rezervace (Sandpiper Nature Trail – 1 Mi. a Avian Way Loop – 0,75 Mi.). Žádné zvířátko jsme bohužel neviděli. Za to tam bylo plno komárů, a tak jsme naši procházku moc neprotahovali. Dopoledne jsme stihli ještě prohlídku Savannah – parčíky, jižanské vily, pomníky apod. Raďa mě zavedl i na místo, kde seděl na lavičce Forrest Gump ve stejnojmenném filmu. Odpoledne jsme zajeli ještě na nákupy do Tanger outletu u Hilton Headu a kolem 17. hodiny jsme vyrazili na cestu zpátky do Augusty.

Skidway Island S.P.

Více fotek najdete v galerii

Martina | 13. 10. 2007 So 19.27 | Cestování, USA | Tisk | 581x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: