Station As - rozhledna

Výlet do nedalekého městečka As jsme odkládali už dlouho, ale tamní rozhledna a dětské hřiště byly moc velkými lákadly, než abychom nadále odolávali. Počasí slibovalo krásný den, a tak jsme se jednoho sobotního rána sbalili a vyrazili. Station As je renovované staré nádraží, které znázorňuje zašlou slávu zdejší černouhelné těžařské minulosti. Aktuálně nádraží slouží jako restaurace a jeden z vagónů je upraven jako turistické informační centrum. Celá oblast je vyhlášeným cyklistickým rájem, nejenom z pohledu množství a kvality cyklostezek, ale i z pohledu samotné oblasti, která sousedí s národním parkem Hoge Kempen a obsahuje plno lesů.
DSC_0001-nahled
My jsme však nepřijeli za cyklistikou, ale za rozhlednou. Ta se tyčí nedaleko nádraží do výšky 31 m a je replikou těžební věže, pomocí které André Dumont objevil v roce 1901 v As černé uhlí. Od rozhledny jsme dále pokračovali po místním značeném okruhu, který nás zavedl na velmi pěkné dětské hřiště ukryté v lese kousek nad nádražím. Kromě běžných dřevěných věží, různých prolézaček, skluzavek a houpaček, tam bylo i malé bludiště. Piknikové stolky dokreslovaly pohodu hřiště, na kterém jsme byli téměř sami :-). Po vyblbnutí jsme pokračovali po okruhu, který v této části kopíroval běžeckou stezku vysypanou stromovou kůrou a různými konstrukcemi na cvičení a protahování. Samozřejmě jsme si museli zkusit všechno a někdy bylo opravdu těžké z tama naše opičky odtrhnout. Oblast se nám tak líbila, že když v létě přijeli Vlastík s Ivou a dětmi, tak jsme se tam opět vydali :-).
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek

Radim | 28. 5. 2016 So 21.49 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 200x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Otáčí se Slunce kolem Země?
Odpověd: