Bosbewonersroute - Pijven

V turistické oblasti Het Pijven byla nedávno otevřená nová naučná stezka pro děti – Bosbewonersroute. Je dlouhá 2,4 km a vhodná pro děti ve věku 3–7 let. Děti se zde hravou formou dozvídají o zvířátkách, která žijí v lese. Musí se po cestě pozorně dívat a najít dřevěné sochy zvířátek ukryté různě v lese. Ke každému zvířátku patří nějaký speciální úkol, ve kterém děti porovnávají svoje schopnosti s těmi zvířecími.

DSC_0668-nahled

Sotva jsme vylezli z auta, tak Verča s Ondrou zamířili na hřiště. Já s Raďou jsme si zatím prohlédli a pročetli informační tabule a nastudovali mapu. Samotná Bosbewonersroute (modrá – 2,4km) mi přišla krátká, a tak jsme z ní asi v půlce odbočili a ještě se prošli kousek dál po oranžové a červené.

obrazek obrazek

První zajímavou zastávkou byl The Treehouse. Tento dům v korunách stromů nabízí k pronajmutí konferenční místnost a svým umístěním ve spojení s přírodou má při setkávání s klienty a kolegy podporovat produktivitu a kreativitu.

obrazek obrazek
Pak už jsme začali hledat ukrytá zvířátka (divoké prase, srnky, datla, veverku, lišku, sovu, kunu atd.). Verča s Ondrou si samozřejmě na každé zvířátko museli vylézt (kromě těch na stromě :-) ) U každého jsme si přečetli informační tabulku a splnili úkol (např. skákání do dálky, držení rovnováhy, rozeznávání zvuků v lese, lezení po kládě, schovka apod.)
obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek

Po odbočení z modré značky se dětičky bavily běháním a závoděním. Raďa byl šťastný, že našel hříbek, a tak samou radostí pak s dětmi blbnul a přeskakoval jejich překážky. Já jsem si v klidu fotila lesní zátiší. Za odměnu jsme si pak všichni pochutnaly na čokověnečcích.

obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek

Moc se nám líbil obrovský žalud, kterým se dalo prolézt a na druhé straně se sklouznout.

DSC_0650-nahled obrazek obrazek

Na konci stezky na louce bylo ukryté ještě jedno hřiště, které jsme skoro minuli. Moc dlouho jsme se tam ale už nezdržovali, protože už nás všechny bolely nožičky. Při příchodu k autu nás překvapila dodávka se zmrzlinou. Neodolali jsme a každý dostal jeden kopeček.

obrazek obrazek

Martina | 9. 10. 2016 Ne 22.41 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 228x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Otáčí se Slunce kolem Země?
Odpověd: