Domein Kelchterhoef

Kousek nad Genkem v Belgii se nachází další pěkné výletní a piknikové místo nazvané Kelchterhoef domein. My jsme se tam vypravili v jednu krásnou podzimní neděli a dobře jsme udělali. Z různých turistických tras jsme si vybrali zelenou, protože je dlouhá přibližně 2.1 km a obsahuje plno zastávek se zábavnými úkoly pro děti. Stezkou provází 750 let starý dub Norbert, který vypráví o lese, přírodě a zvířatech.
obrazek obrazek
Není třeba se moc rozepisovat, protože obrázky řeknou více :-). Zelený okruh byl tak akorát, aby se děti vyblbly na úkolech a my načerpali energii ze slábnoucího podzimního sluníčka, které se opíralo do krásně zbarvených listů.
obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek
Kelchterhoef je známý i tím, že v jeho lesích roste plno jedlých kaštanů a přímo z parkoviště vede i dlouhá kaštanová alej. Však jsme se také hodně divili, protože to bylo snad poprvé v Belgii, kdy jsme viděli chodit lidi po lese a něco sbírat. Tady prostě sběračství moc neholdují a raději si vše koupí v obchodu. Ale jedlé kaštany jsou tady asi výjimkou…
obrazek obrazek obrazek
Téměř při odchodu z kaštanové aleje jsme dávali přednost dvoum koníkům a paní na jednom z nich povozila chvíli ty naše ratolesti :-). To byla radost! Děkujeme.
obrazek obrazek obrazek
Na různých místech v lese jsme nacházeli lavičky vyzdobené mozaikou.
obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek

Radim | 16. 10. 2016 Ne 17.01 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 193x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Otáčí se Slunce kolem Země?
Odpověd: