Forestia

Forestia je další ZOO v Belgii, která je navíc spojená s pěkným lanovým parkem. Nachází se kousek pod Liege v kopečcích zdvíhajících se Arden. Shodou okolností jsme narazili na internetu na voucher, který nám vstup zlevnil na půlku :-). Počasí nám přálo, a tak se celý den vydařil. Tím, že Forestia nabízí kromě ZOO i lanové centrum, tak trochu vybočuje ze standardu ostatních parků. Po projití zoologické zahrady jsme nakonec skončili i v lanovém centru, které se nám fakt líbilo, protože nabízí dráhy pro různé věkové kategorie. Navíc je vše pěkně uděláno.
DSC_0078-nahled
K Forestii jsme přijeli ráno a zaparkovali zdarma hned na přilehlém parkovišti. Po vstupu jsme vyrazili cestou kolem výběhu jelenů, které jsme krmili žaludy. Pokračovali jsme kolem medvědů a kamzíků, kde jsme dali oběd v podobě lepeňáku :-). Dál na řadě byli mufloni, rys, sobi, vlci, koně, osli a prasata.
obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek
lanovém parku jsme nejdříve prolezli zdarma Mravenečka, což byla malá dráha zdarma pro děti od dvou let. Pro Verču jsme pak koupili vstupenku, takže si vyzkoušela tři další dráhy – Berušku, Vážku a Veverku. Z lezení byla úplně nadšená a já jsem byl hrdý taťka, protože jí to „veverce“ šlo náramně. :-).
obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek
Před ochodem jsme ještě vyzkoušeli dětské hřiště, které je umístěno hned vedle restaurace. Po dobrodružném lezení však „obyčejné dětské hřiště“ bylo nudné, takže jsme tam moc dlouho nepobyli.
obrazek obrazek
Ještě před odjezdem domu, jsme na chvíli zašli do lesa na hříbky. To „zašli“ znamenalo tahat je jako heverem, protože oni chtěli kokina, domů a pohádky. Les však vypadal nadějně, a tak jsem si prosadil svou. Bohužel jsme nenašli ani prašivku, a tak jsem to po chvíli vzdal a uvolil se k odjezdu :-).

Radim | 31. 10. 2016 Po 19.10 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 161x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: