Gulpen - Mosaqua a trhy Hubertusmarkt

Na dlouhé procházky venku to už není, a tak jsem na sobotu vymyslela návštěvu aquaparku Mosaqua v Gulpenu (NL). Chystali jsme se sem už v létě do venkovního areálu, ale nakonec nám to nevyšlo. Vyrazili jsme něco málo po 10. hodině. V Gulpenu nás překvapily davy lidí a uzavřená hlavní cesta. Naštěstí nás odbočka navedla přímo k bazénu. Netušili jsme, co se tu dnes pořádá za akci. Až po koupačce v bazénu jsme se šli podívat do centra a zjistili jsme, že se tu koná tradiční Hubertusmarkt.

Aquapark se nám líbil. Verunka s Ondrou se už nemohly dočkat. Nejvíc času jsme strávili v dětském bazénu, na skluzavkách a v divoké řece. Já s Raďou jsme se vystřídali i v páře. V zadní části bylo pro děti připraveno i „suché“ hřiště v podobě pirátské lodi. Překvapilo mě množství stolků a proutěných židlí/křesel (cca 400 dle webu). Kdo si nechtěl užívat vodní radovánky, tak si mohl koupit něco k snědku v místním bufetu a jen tak odpočívat.

Po koupání jsem se šli pěšky podívat do centra. Prošli jsme kolem funkčního vodního mlýna – De Pannekoeken Molen. Mlýn si mele svoji mouku a je vyhlášený svými lahodnými palačinkami (výběr ze 60 druhů). Musíme někdy přijít ochutnat! V centru jsme nejdřív uviděli několik hasičských aut – dobrovolní hasiči tu pořádali náborovou akci, předváděli techniku a děti si mohli vlézt do auta. Dál následovaly různé stánky se vším možným.
obrazek obrazek
O kus dál nám mladí skauti nabídli nevídanou dobrotu – napíchli na špejli marshmallows a děti si je měly opéct nad ohýnkem. To byla mňamka. Dřív jsme to viděli jen v telce a teď jsme to mohli i poprvé ochutnat. Samozřejmě tu byl hned požadavek koupit marshmallows i na doma :-)
obrazek obrazek
Pak tu byli různí „zemědělci“ a farmáři. Předváděli kování koní, stříhání nehtů ovcí apod. Děti se mohli zdarma na koníčkách i povozit.
obrazek obrazek
Za celé odpoledne už nám docela vyhládlo, a tak jsme museli naplnit naše bříška nějakými dobrotami. Začli jsme klobáskou v housce, hamburgery a skončili sladkou vaflí, kafíčkem a meruňkovou buchtou.
obrazek obrazek

Martina | 6. 11. 2016 Ne 19.15 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 191x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: