Rozhledna Nová Ves u Rýmařova

Okolí Nové Vsi u Rýmařova docela známe, ale přesto se tam vždy rádi vracíme. Prvním lákadlem je restaurace Na Vyhlídce, kde dobře vaří, a druhým je nedávno dokončená rozhledna. Tentokrát jsme měli i štěstí a rozhledna byla otevřená :-).

IMG_20170415_114956-nahled

Výhled z věže je pěkný – na sever je vidět Velký kotel a na jih údolí Nové Vsi.

obrazek obrazek

Před baštou v přilehlé restauraci jsme se však museli jít provětrat. Naplánoval jsem pěkný okruh, ze kterého se následovně vyklubala tříhodinová procházka v lese. Začátek byl stejný jako obvykle, tj. od parkoviště po lesní cestě až na cestu ze Staré Vsi na Mravencovku. Tuto cestu jsme tentokrát překročili a pokračovali po lesním chodníku, kolem bývalých dolů na stříbro až na Soukennou. Cestou jsme minuli pěkné skály a já jsem si rochňal, jak pěknou cestu jsem to vybral. Děti a Marťa už tak nadšené nebyly. Šišková válka byla zakončena jedním úrazem, a tím se z naších ratolestí vytratil veškerý elán. Cesta přes Soukennou a Jelenec byla ve znamení „Kdy už tam budeme?“, „To jsme si nedomluvili, že půjdeme tak daleko!“ a tisíce podobných :-). Kdyby bylo fajn počasí, tak bych to ještě ustál, ale sem tam i trochu mrholilo a bylo pěkně zima. A to jsme ještě nevěděli, že za necelý týden napadne na horách přes půl metru sněhu :-). Jakmile jsme se napojili na zelenou turistickou značku z Alfrédky, bylo už trochu veseleji, protože jsme věděli, že už se vracíme. Já jsem vzal Ondru na koně a trochu jsme se pohnuli z místa. Musím říci, že jsme si pozdní oběd v restauraci Na Vyhlídce tentokrát stoprocentně zasloužili. Cestou zpět jsme se ještě zastavili u babičky v Rýmařově.

obrazek obrazek
obrazek obrazek

Radim | 15. 4. 2017 So 21.15 | Cestování, Česká republika | Tisk | 239x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

[1]reagujmejlweb jana

Děkuji

28. 4. 2017 Pá 23.14

[2]reagujmejlweb Petr

Supr

28. 5. 2017 Ne 11.24

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Otáčí se Slunce kolem Země?
Odpověd: