Avonturenberg v be-MINE v Beringenu

V Beringenu v areálu be-MINE už jsme byli, a to hned v roce 2014 – Výstup na haldu u Beringenu a rekreační středisko ´t Fonteintje. Tentokrát však naším cílem nebyla nejvyšší halda, ale ta, která leží hned u muzea. V roce 2016 z ní vytvořili sportovní areál, který nabízí vyžití pro cyklisty, turisty, běžce a děti. Nazvali jej Avonturenberg. Kromě různých tras pro horská kola je na severozápadním úbočí vybudováno schodiště spolu s různými překážkami, průlezkami, „lezeckými“ stěnami a dalšími blbinkami. Těžko se pro to hledá český výraz, snad vám fotka lépe příbliží, co tam vybudovali.
IMG_20170506_122611-nahled
Mě se tam moc líbilo. Běhali jsme nahoru a dolů a celkově se parádně vyblbli.
obrazek obrazek
Úplně na vrcholu je pak kruhová prohlubeň se šikmou betonovou stěnou, po které se výborně běhalo :-)
obrazek obrazek obrazek obrazek
Celý areál probíhá rekultivací a tento počin není první ani poslední. Jeden z těch dalších zajímavých je Todi – The Ultimate Diving Experience. Myslím, že to byla bývalá čistírna uhlí, ze které udělali obrovský bazen určený na výuku potápění. Fajn bylo, že se dalo vylézt vnějškem nahoru, na úroveň vody – byl z tama pěkný výhled. Dolů jsme pak šli vnitřkem a prohlídli si vnitřek bazénu. Měli tam ryby, různé překážky jako tunely, vraky aut, … no prostě to bylo supééér.
IMG_20170506_123445-nahled
Po obědě v podobě lepeňáku jsme vyrazili opět na staré známé místo ´t Fonteintje. Auto jsme nechali u návštěvnického centra De Watersnip a vydali se po naučné stezce nazvané Prikkelpad. Stezka mě osobně moc nenadchla. Možná to bylo i tím, že už své nejlepší roky měla za sebou a nenabízela nic extra zajímavého. Zvláštní na ní je to, že byla vybudována pro vozíčkáře, takže vše bylo přizpůsobeno pro hendikepované děti, které si z vozíku mohou na vše šáhnout. Stezka vede kolem velkého dětského hřiště, kde jsme byli i minule. Bylo pěkně, sluníčko svítilo a po dlouhé době bylo konečně i teplo, takže jsme se tam s Marťou uvelebili na lavičce a nechali děti hrát. Ke konci jsme si ještě vyšlápli na tamní rozhlednu a dali rozhlednovou pusu :-).
obrazek obrazek obrazek

Radim | 6. 5. 2017 So 21.40 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 215x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: