Koloběžkování v Haagu

Už to tak vypadá, že se příští rok budeme stěhovat do Haagu, a tak jsem využil příležitosti a během pracovního pobytu jsem si Haag a okolí trochu projel na koloběžce. Musím říci, že to „trochu“ cítím ještě teď :-).

IMG_20170711_182512-nahled

Wassenaar a Katwijk

První výlet byl na pláž do Wassenaaru, a když už jsem tam byl, tak jsem pokračoval dál do Katwijku. Sice už bylo docela pozdě, ale líbilo se mi tam, a tak jsem pokračoval. A neudělal jsem chybu – cyklostezka mezi dunami byla báječná. Pěkně se klikatila, semtam se vyhoupla za další dunou či objevila na protější straně – prostě cyklistický ráj.

V Katwijku měli zrovna nějaké trhy, což mi přišlo vhod, protože jsem měl strašný hlad. Koupil jsem si holandské koblihy zvané bollen, které můžou být plněny různými náplněmi. Já jsem si vybral rumovou s rozinkami a višňovou. Mňam!

obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek

Leidschendam a Voorschoten

Tentokrát jsem vyjel trochu více na východ, nejdříve do Leidschendamu a Zoetermeeru, a otočku zpět jsem udělal ve Voorschotenu. Celá oblast je hodně zelená – člověk by si řekl, že je to jen samá aglomerace, ale není tomu úplně tak. Je tam plno polí a luk s pasoucími se krávami a koňmi. Samozřejmě nechybí perfektní cyklostezky, hojnost kanálů a semtam nějaké větrnné mlýny. Dominantu u Zoetermeeru tvořila konstrukce SnowWorldu, u kterého byl asi největší kopec v okolí a pěkný výhled. Cesta ze Sompwijku byla v podstatě projížďkou Nizozemským venkovem kolem menších kanálů a luk se vším možným domácím zvířectvem.

obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek

Na pláži ve Scheveningenu

obrazek
obrazek

Radim | 11. 7. 2017 Út 19.15 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 227x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: