Itálie 5.-12. srpna 2017

Druhý týden v srpnu jsme strávili v Itálii v kempu Mediterraneo na společné dovolené s mými rodiči a dětmi od Lenky, Kájou a Kubou. Dovču jsme si pořídili přes CK Victoria, kterou mají rodiče v oblibě. O pobytu se nebudu nějak obšírně rozepisovat, protože jsme nic speciálního nezažili. Celou dobu jsme téměř nevytáhli paty z kempu a auto jsme nastartovali přesně za týden při odjezdu :-).

IMG_20170811_161810-nahled

A jak se nám tam líbilo?

  • CK Victoria v kempu nabízí ubytování v pěkných a moderních mobilhomech s velkou dřevěnou terasou. Ložničky v mobilhomu by mohly být o trochu větší, ale co, byl to jen mobilhome.
  • Samotný kemp Mediterraneo je docela velký s množstvím poskytovaných služeb. Kromě moře, které bylo fajn (nepřišlo nám špinavé, jak jsme se obávali), jsme využili dětského koutku, dětské diskotéky, restaurace, bazénu se skluzavkami, …
  • Musím se samostatně zmínit o dětském koutku, kde se o děti staraly tři místní kempové holky animátorky. Jednou z nich byla Češka Markéta, která to našim dětem velice usnadnila a děkujeme jí :-).
  • Během celé dovolené jsem zvládl jen dvě sportovní aktivity. Jednu cykloprojížďku s Ondrou na půjčených kolech do Punta Sabbioni a jeden desetikilometrový běh podél moře.
  • CK Victoria nabízí tzv. fakultativní výlet do Benátek s prý výbornou průvodkyní (rodiče můžou potvrdit), ale my jsme se tam nechtěli v tom vedru mačkat. Místo toho jsme vyrazili na dobrodružnou plavbu na pirátské lodi, která byla super a dětem se moc líbila.
  • Velké dřevěné terasy před mobilhomy se nám perfektně osvědčily. Každý večer (jakmile naši bobánci usnuli) jsme kecali nebo hráli kanastu. Jediná nevýhoda byla, že na ní neměli světlo. Takže jsme si při kanastě svítili z kuchyně a z čelovky.

Zhruba ve čtvrtek zaútočil na celou oblast neskutečně silný orkán, který v kempu udělal doslova paseku. Nejsilnější poryvy větru s deštěm trvaly zhruba patnáct minut, ale i tak to úplně stačilo. Nás to naštěstí nějak moc neovlivnilo, ale zhruba třetina stromů (a bylo jich v kempu dost) popadala a porozbíjela auta, karavany a stany. Naštěstí se nikomu nic vážného nestalo!

Musím říci, že se jsem se na začátku obával nekonečného a úmorného ležení na pláži, ale nakonec to bylo fajn. Tím, že jsme pořád skákali kolem děcek, tak jsme vlastně na té pláži ani moc neleželi :-). Moře bylo vesměs klidné, tedy až na dva dny, kdy byla vytažena červená vlajka a vlny poskytly dostatek energie na pořádné blbnutí :-).

obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek

Radim | 12. 8. 2017 So 01.30 | Cestování, Ostatní | Tisk | 178x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: