Zábavní park Plopsa Coo

Zábavní park Plopsa Coo se nachází v pěkném prostředí našich oblíbených Arden a v blízkosti slavných vodopádů Coo. Letos v červnu tady byla Verunka na školním výletě, ale nestihli si všechno projít a vyzkoušet. Takže jsme minulou sobotu hned po 9. hodině nasedli do auta a vyrazili na rodinný výlet. Cesta trvala necelou hodinku. Počasí nám přálo, na nebi bylo sice pár mráčků, ale teplota příjemných 24st.
IMG_20170826_144156-nahled
Plopsa Coo patří mezi menší zábavní parky – najdete zde kolem 20 atrakcí. Přístup na atrakce je vždy vymezen požadovanou výškou dítěte. Na některé atrakce mohou děti samy a na některé jen s doprovodem dospělého. To nám ale nevadilo, protože i já s Raďou jsme si chtěli užít adrenalin :-) Hned po vstupu do parku mě Ondra táhl na horskou dráhu Vicky The Ride. Ani jsem se nestihla podívat, jak to s námi bude kroužit a zatáčet, a už jsem stále v řadě. Verunka (strašpytel) šla mezitím na dětský kolotoč Merry-Go-Round. Dalším lákadlem byly motokáry – Karting. Tam jsme si museli vystát asi půlhodinou frontu, ale čekání stálo za to. Raďa jel s Verčou a já pak po nich s Ondrou. Seděla jsem v tom poprvé, takže mi chvilkami nešel správně sešlápnout plyn úplně na doraz a byli jsme předjíždění. Jinak ale plná rychlost a vítr ve vlasech byl super zážitek:-) Verunka s Ondrou si pak šli zajezdit ještě sami na autíčka – Scooters. A dali si rovnou dvě kola.
obrazek obrazek
Pak jsme se přesunuli k létajícím kolům The flying bikes. Čím rychleji šlapete, tím výše se dostanete. To byla super výzva pro naše malé cyklisty :-) Zatímco jsme čekali na dětičky, tak jsem pokukovala po megavysokém řetízkovém kolotoči Mega Mindy Flyer. Raďu jsem musela trošku přemlouvat, ale nakonec do toho šel – musel – protože Ondra i Verča byli stejně natěšení jako já a sedačky byly po dvou. Z výšky 65m byl nádherný výhled na park a okolí.
obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek
Kolem poledne jsme si udělali malou přestávku a na lavičce u dětského hřiště jsme snědli naše domácí lepeňáky. Dál jsme pokračovali točením se v chapadlech chobotničky Ocopus a plavbou v kládě ve vodním kanálu Maya Splash. Na konci nás čekal perfektní sešup a osvěžení cákající vodou. Pak jsme zahlédli další horskou dráhu Halvar. Ta byla teda pěkně rychlá a Verunka ji celou probrečela. Bála se, že selžou brzdy a my někam vylétneme. Navzdory tomu ale v cíli prohlásila, že chce jet ještě jednou! Tak jo. Vyšel na nás první vagónek a řev se opakoval. Nicméně klidně by prý šla znovu! Tak jsme se zasmáli a pokračovali dál.
obrazek obrazek
Raďa s Ondrou šli na vodní skluzavku Dino Splash a děti pak spolu na další autíčka The traffic park. Potom byl čas na další přestávku, tentokrát s nanuky a kávičkou.
obrazek obrazek
Další super atrakcí byla bobová dráha. Při čekání na výjezd nahoru jsme pozorovali paraglidisty na protějším kopci. Tolik pohromadě a tak blízko sebe jsem jich v životě neviděla (20!) Na bobovce jsem také ještě nikdy nebyla, tak jsem se trochu bála a brzdila víc než bylo nutné. Jela jsem s Verčou a ta do mě pořád hučela, ať brzdím ještě víc. Raďa s Ondrou za námi nás dojížděli a v cíli kroutili hlavou, proč jsme to nepustili rychleji.
obrazek obrazek
V areálu byl i minigolf a to bylo něco pro Verču. Ta nadšeně trefovala míčky do děr, ale Ondra trucoval – bouchl se holí do nohy a hrát prostě nechtěl. Pak se uklidnil až jízdou na králíčcích The rabbits.
obrazek obrazek
Celý den nám náramně rychle utekl a jediné, co jsme nestihli byla lanovka a rozhledna. Můžu za to tak trošku já, protože se mi nechtělo čekat třičtvrtě hodiny ve frontě. Na jiných atrakcích se nečekalo vůbec nebo max. pár minut, ale tady to šlo prostě pomalu. Za prvé sedačky jezdily strašně pomalu a za druhé obsazovali každou druhou, takže než odjel jeden pár, tak to trvalo celou minutu! A navíc někteří experti jezdili po jednom. Tak snad příště :-)
obrazek obrazek obrazek
Plánek parku: planek-nahledVstupné: plné 25 euro. My jsme využili slevu 40% z předplatného na Bokrijk, takže 15 euro na osobu. Všechny atrakce jsou v ceně a je možné na ně jít opakovaně po celý den.

Martina | 26. 8. 2017 So 21.32 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 249x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: