Mutkov a biokoupaliště Paseka

V Belgii mi chybí nějaké místo (barák/chalupa), kde bych se mohl realizovat. Sem tam se dívám po okolí Olomouce a uvažuji, kde by se mi to asi líbilo. Mutkov, který je kousek v kopcích za Šternberkem, je jedním z takových pěkných míst – napůl skryt v lese a napůl otevřen do pastvin s pěkným výhledem na Jeseníky. Takže jsem přesvědčil celou rodinku, babičku a dědu a Lenku s děckama, že uděláme krátký výlet :-). „Hlavně si nezapomeňte vzít plavky!“ říkám.

IMG_20170816_111208-nahled

V Mutkově jsme nechali auta stát před obecním úřadem a vydali se po žluté turistické značce. Tato celkem málo používaná značka znamenala docela zanedbanou cestu, navíc se spoustou vyvrácených stromů po nedávném orkánu. Tentokrát nebyla však hlavním cílem cesta sama, nýbrž přírodní koupaliště v Pasece.

obrazek obrazek obrazek IMG_20170816_142408-nahled

Koupaliště je krásně uděláno se vstupem v podobě restaurace (pivo/limo/párky v rohlíku) a obsahuje dva propojené bazény. Jeden pro děcka a druhý v nejhlubším místě skoro až 3,5 metru hluboký. Barva vody byla slabě nazelenalá, ale čistá a teplota ideálně studená, tak že to po sestupu z Vysoké Roudné vyloženě bodlo :-). Součástí je i skluzavka, která se zapíná každou hodinu, a samozřejmě čistící část bazénu, kam byl vstup zakázán. Mě se tam prostě náramně líbilo. Škoda, že se zatáhlo a tím i ochladilo. Do vody už se nikomu nechtělo, takže jsme nakrmili hladovce párkem v rohlíku a vydali se zpět na kopec. Samozřejmě, že proběhly pokusy o „skočení pro auto“, ale byl jsem neúprosný a zelená s prudkým výšlapem se na nás už těšila. Navíc jedním z vedlejších lákadel výletu byl Pasecký vodopád, který jsme nemohli vynechat. Takže se šlo. Samotný vodopád stál za starou belu, protože v něm bylo vody, co by si Ondra odplivl. Kousek za vodopádem zelená konečně odbočila do kopce a každý mohl začít proklínat svoje prohýřené večery a tuny zbaštěné čokolády :-). Všichni jsme to nakonec vyšli po vlastních, i když jistí jedinci už téměř brečeli, že už nemůžou. Zlenivělá a zhýčkaná mláďata.

Jakmile jsme vyšli z lesa na louku a stáli pár metrů opět před Mutkovem, naskytl se nám pěkný výhled na Jeseníky a Velký Kotel. Závěrem můžu konstatovat dvě věci – Mutkov opravdu potvrdil, že je to pěkné místo a že plánovaná krátká procházka, se proměnila v celodenní výlet.

IMG_20170816_153445-nahled

Radim | 16. 8. 2017 St 20.41 | Cestování, Česká republika | Tisk | 166x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: