Dilsem Stokkem rozhledna

Procházku kolem jezer a původního ramene řeky Mázy u vesničky Dilsem Stokkem jsme si vybrali jako ideální aktivitu po nedělní poobědové siestě. Navíc Marťa zjistila, že tam vybudovali novou rozhlednu :-). Hurá, tak ať už tam jsme! Venku to trochu foukalo a sem tam se objevily i dešťové přeháňky, doma se nám však sedět nechtělo. Auto jsme zaparkovali u místního muzea De Wissen, kde jsme strávili zhruba půl hodinu koukáním na plno zajímavých věcí. Měli tam zajímavosti o přírodě a v přízemí výstavu o zpracování vrbového proutí a pletení košíků a dalších všelijakých výtvorů.

Samotná procházka byla zpestřená volně pobíhajícími divokými krávami a koňmi a samozřejmě rozhlednou. Ta je z dálky světle hnědě zbarvená a my jsme přemýšleli z čeho je vyrobená. Dřevo ani cihly nevyhrály :-). Částečně je z betonu a částečně z hlíny smíchané se štěrkem a vápnem. Z rozhledny není moc daleko vidět, protože je sice na malém kopečku, ale na placce mezi jezery.

DSC_0129-nahled

Radim | 22. 10. 2017 Ne 14.42 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 476x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: