Molenheide a Saraland

Kousek nad Hasseltem, přesněji tedy nad městečkem Houthalen-Helchteren se u sebe nachází dvě zajímavá místa. Molenheide je spíše známý svým bungalov parkem než přírodní rezervací, do které jsme měli zamířeno. Hned za rohem se pak nachází zábavní park nazvaný Saraland. Vzhledem k možnostem a blízkosti z domu jsme si sem zajeli rovnou dvakrát.
IMG_20171028_115209-nahled

Molenheide a bazén Aquapolis v Saralandu

Procházka touto přírodní rezervací (pro nás zkráceně lesem) byla tentokrát na slušňačku. Cílem bylo dojít k jelení oboře, kterou jsme však nenašli – nejspíš celý les byl touto oborou. Místo toho jsme našli pěknou rozhledničku a oboru s divokými prasaty. Takže naše těžce nasbírané jedlé kaštany nakonec skončily v bříškách těchto kvičivých potvor a jeleni měli smůlu. Cestou zpět jsme viděli alespoň jednu srnku s kolouškem, a aby se neřeklo, tak jsme posbírali pár hříbků podél cesty. Byl to poslední záchvěv naší letošní houbařské sezóny v Belgii :-).
obrazek obrazek
Provětraní z procházky jsme nasedli do auta a popojeli pár metrů k Saralandu. Kromě jiných atrakcí se tam nachází bazén s tobogány nazvaný Aquapolis. Bylo tam fajn, hlavně tobogánů jsme si užili. Nevím proč, ale mě přišla voda nějak studená.

Indoor minigolf De Mijn a herna Kids Valley v Saralandu

Další návštěva Saralandu proběhla zhruba za měsíc. Tentokrát jsme si prošli indoor minigolf De Mijn ve stylu černouhelného dolu. Mě se tam líbilo, protože to tam bylo docela autentické a pěkně udělané. Bylo tam málo lidí, a tak jsme si to užili.
obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
Po minigolfu jsme šli do Kids Valley, což je pěkná herna pro děcka. Opět můžu říci, že tam bylo fajn. Mě se hlavně líbilo, že tam nebylo tak narváno a my si mohli sednout v restauraci a z terasy pozorovat Ondru a Verču jak blbnou. Měli tam strašidelné bludiště, kuličkové stříleniště, různé průlezky a skluzavky, kolotočový výtah, pískoviště a spoustu dalšího. Pro děti úplný ráj a pro rodiče s kafem a dortíkem též :-). Téměř na odchodu jsme strávili ještě čtvrthodinku budováním hradu z mega lego kostek – bylo to super.
obrazek obrazek obrazek obrazek

Radim | 26. 11. 2017 Ne 15.04 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 121x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Otáčí se Slunce kolem Země?
Odpověd: