Letecké a vojenské museum v Bruselu

V Belgii máme zimní počasí, což znamená teploty okolo pěti stupňů, spoustu přeháněk různého druhu a nikdy nepřestávající vítr. Takovéto počasí je ideální na všemožné in-door aktivity, a tak jsme na tento víkend vybrali letecké a vojenské muzeum v Bruselu. Pokukoval jsem na něj od samého začátku našeho pobytu v Belgii, až Marťa přišla sama s tím, že se tam vydáme.
IMG_20180121_122652-nahled
Vyrazili jsme docela pozdě, ale byla neděle, a tak jsme si ji chtěli udělat na pohodu. Auto jsme zaparkovali na druhé straně muzea, protože hlavní parkoviště už bylo plné. Nejdříve jsme šli do haly s letadly, kde byla strašná zima :-). Líbily se nám úplně nejstarší dřevěná letadla, a pak vrtulníky. Prohlídku jsme zakončili v malé restauraci Cafetaria Sky Café přímo v hale. Spokojenost s expozicí letadel perfektně završila teplá mrkvová polévka – holt v naší rodině se celkový efekt často opírá o nakrmené bříško :-).
obrazek
obrazek obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
V této euforii jsme prolétli rychle další expozice tanků a různých střelných a jiných zbraní. Bylo však vidět, že Verča i Ondra už byli těmi všemi exponáty přehlceni, a tak jsme vylezli na vyhlídkovou plošinu, odkud byl pěkný výhled na celý Brusel.
obrazek obrazek

Při východu z muzea jsme narazili na pojízdný stánek s vaflemi, a tak jsme si hned dali (já jsem se na ně těšil už v letecké restauraci, ale zrovna je tam neměli). Vafle byly výborné. Já je mám rád jen tak suché a děti se nechaly zlákat horou šlehačky (která pak byla téměř všude :-)). Udělat pořádné „Luikse wafel“ je doslova umění. Měly by být na povrchu zkaramelizované, ale zároveň měkké a vláčné uvnitř. My jsme toto umění zatím nezvládli, i když se snažíme. Naším výsledkem vždy bývá chutná vafle, ale většinou tvrdá :-(. To jsem však nějak odběhl.

Den se nám vydařil, jak po naučné stránce, tak i po té gastronomické :-). V muzeu se mi líbily různé obrazy, sochy a brnění ze středověku. Letecký hangár byl také fajn.

Radim | 21. 1. 2018 Ne 20.14 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 256x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

[1]reagujweb podvodnik

Ten hangár vypadá nejlépe. :-)

1. 1. 2020 St 19.57

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: