Leuven - botanická zahrada a hřiště v Kessel-Lo

Leuven (česky Lovaň) je starobylé město ležící ve středu Belgie. V roce 1425 zde byla založena první univerzita v zemi a sídlí zde i světoznámý pivovar Stella Artois. My jsme sem však nepřijeli obdivovat historické budovy, ani pozorovat výrobu piva, ale projít se ve zdejší botanické zahradě.

DSC_0425-nahled
Tato nejstarší botanická zahrada v Belgii, nazývaná též „Kruidtuin“, byla založena už v roce 1738 za účelem pěstování bylinek pro studenty medicíny. Později se rozrostla do zahrady o velikosti 2,2 ha s různými druhy stromů a keřů. Jsou zde i skleníky se subtropickými a tropickými rostlinami. Vstup do zahrady je zdarma, takže sem míří spousta lidí jen tak do zelené oázy klidu uprostřed města, posedět, odpočinout si, přečíst si knížku apod.
obrazek obrazek obrazek
My jsme sem přijeli kolem poledne. Verča mi hned u vchodu zabavila foťák a nechtěla mi ho vrátit. Dohoda nepomohla a slečna se nafoukla. Botanická zahrada byla pěkně upravená, všude byly cedulky s názvy rostlin. Měli zde i zahradu s ovocnými stromy a pár domácích zvířátek.
obrazek obrazek
Venku začínaly kvést rododendrony různých barev.
obrazek obrazek obrazek obrazek
Zaujal nás skleník s obrovskými kapradinami, jejichž listy teprve začínaly růst a „rozmotávat se z obrovských krucánků“ :-)
obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek
Po dvou hodinkách procházení se v zeleni jsme přeci jenom zamířili do historického centra. Při prohlížení si starobylých budov jsme si spíše víc všímali toho, co tam mají za restaurace a čím naplníme naše prázná bříška :-) Nakonec jsme skončili v pizzerii. Pizza byla výborná, ochutnali jsme několik různých druhů. Byla jsem si přidat a Raďa nakonec taky neodolal.
obrazek obrazek
Ve městě jsme se dlouho nezdržovali a raději jsme se přesunuli do Provinciedomein Kessel-Lo. Děti si zde konečně mohly zablbnout na hřištích, skluzavkách, průlezkách… My jsme si rozložili deku, odpočívali jsme a lehce piknikovali. Nakonec jsme se šli ještě projít kolem rybníka a po 18. hodině jsme vyrazili domů.
obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek

Martina | 21. 4. 2018 So 12.06 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 103x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: