Vennbahn: Roetgen-Monschau

Po pár letech v Belgii jsme konečně vyrazili s koly na Vennbahn. Tato cyklostezka vybudovaná na původní železniční trati vede přes tři země (Německo, Belgie, Lucembursko) z Cách (Aachen) do Troisvierges. Na začátku kopíruje pohoří Hoge Venen, kam jsme párkrát zajeli už předtím. Tím, že jde o původní vlakovou trať, tak cyklostezka objíždí velké kopce a stoupání jsou hodně pozvolná. Semtam se dá projet i tunelem, po viaduktu nebo kolem nádraží, a to vše v pěkné přírodě. Prostě pro děti jak stvořené :-). Po dopoledním lenošení jsme se narychlo sbalili a s vyhlídkou na rychlé spršky jsme vyrazili směrem Aachen a městečko Roetgen. Cílem bylo dojet po stezce na rozhlednu nad vesnicí Mützenich a zpět.

IMG_20180422_143624-nahled

Kousek pod Aachenem jsme autem vlítli do obrovského lijáku a kousek v dáli byl vidět obrovský zeleno-žlutý mrak. Říkal jsem si, že tam asi hoří něco velmi nezdravého, ale pěkně jsem se spletl. Tentokrát nic nehořelo, jen si příroda hrála – byl zrovna čas květu bříz a silný vítr odfoukl pyl z nějakého březového háje :-).

obrazek obrazek obrazek

Do Roetgenu jsme dorazili kolem 14:30 a zaparkovali na parkovišti kousek od „vlakové“ zastávky. Bylo po dešti a venku bylo náramně příjemně. Ze začátku byla asfaltová cyklostezka docela prudká, ale u Lammersdorfu se narovnala a jeli jsme skoro po rovině. V Konzenu jsme odbočili doprava na jinou cyklostezku, tak abychom se mohli dostat k rozhledně. Ke konci to bylo trochu do kopce, takže jsme Verče i Ondrovi pomáhali. Moc se jim ten kopec nelíbil a pořád se ptali na typické „a kdy už tam budeme?“, ale zvládli to a odměnou nám byl pěkný výhled z vršku Steling a vyhlídky Eifel.

obrazek obrazek

Rozhledna bylo dřevěná a než jsme na ni vylezli, tak jsme nejdřív zbaštili hrušky. Moc se nám nahoru nechtělo, protože v dálce hřmělo a blížil se dešťový mrak. Za chvíli se přihnal vítr a začalo pršet. Na chvíli se přidaly i kroupy a současně se ochladilo o pár stupňů. Neměli jsme odvahu schovat se pod rozhlednu, a tak si děti zalezly pod dřevěný stůl a já s Marťou pod deštník. Naštěstí to dlouho netrvalo a bouřka byla pryč. Vylezli jsme na rozhlednu, a pak se vydali na cestu zpět k autu.

obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek

Přes Mützenich jsme museli jet po silnici, ale pak jsme se napojili opět na Vennbahn. Ondra jel místy tak blízko patníků, že to Marťa nezvládla a chudáčka úplně rozbrečela, jak na něho hučela. Z kopečka nám to suprově svištělo, takže jsme byli za chvilku u auta. Nechali jsme ještě děti zablbnout si na hřišti a až v 19.30 jsme odjížděli domů.

obrazek obrazek

Na Vennbahn jsme moc lidí nepotkali, a poté v lese na cyklostezce ani živáčka. Stezka se nám moc líbila, a tak jsme si řekli, že se sem vrátíme a zkusíme stezku dál.

Odkazy na mapy:

Radim | 22. 4. 2018 Ne 12.08 | Cestování, Belgie a NL, Cykloturistika | Tisk | 130x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: