Výlet na Rabštejn

Po dlouhé době vyrážíme konečně na nějaký výlet. Po návratu z Ameriky jsme se vrhli do práce bohužel s tím, že dojíždíme od kamarádů z Berouna, kde dočasně bydlíme. Víkendy jsme dosud trávili vždy u Martiných či mých rodičů, protože spát na nafukovačce i o víkendech se nám nechtělo :-). Tento víkend jsme strávili s mými rodiči na chalupě ve Stříbrných horách. Udělali jsme si pohodu, hráli si s našimi kočkami „Mickou“ a „Ferdou“, dívali se na televizi, papkali, chrupkali apod. Počasí bylo oba dva dny krasné, modrá obloha, na zimu příjemné teplo, ale bohužel bez sněhu. Vzhledem k tomu, že moc dlouhé válení není pro nás, tak jsme s našima vyrazili v sobotu dopoledne na výlet. My jsme si dali jako cíl Rabštejn a naši Mazance. Vyrazili jsme po známé trase na Vyhlídku, a pak po žluté. Prvních pět kilometrů jsme šli stejně, a pak jsme se rozdělili. Já jsem zkoušel svoji novou GPSku GPSmap 60CSx od Garminu, ke které jsem konečně dokoupil mapu CZECH Topo 50 v 1.2.

Dokud jsme šli s našima, tak jsme šli docela pomalu, ale pak jak jsme se rozešli, tak jsme nasadili naše obvyklé tempo. U hospody na Rabštejně jsme pak byli za chvíli. Dali jsme zelňačku a čočkovku, k tomu pivko a bechera. Pak jsme ještě vylezli na vyhlídku na Rabštejně – docela nám to klouzalo, protože předchozí sníh byl na pěšině ušlapaný a tvořil souvislou ledovou krustu. Marťa málem zase brečela :-). Rozhled byl nádherný, člověk úplně cítil tu pohodu a klid, zbaven všech shonů a ruchů velkoměsta. Zpět jsme se vydali po červené značce dolů do Bedřichova a z tama pak přímo přes kopec do druhého údolí na cestu z Bedřichova do Stříbrných hor. Po silnici nám cesta uběhla ještě rychleji, prošli jsme kolem Ferdinandova a kapličky, přelezli jsme přes kopec a byli jsme doma. Výlet se vydařil, počasí bylo fajn – takové odreagování jsme potřebovali už pěkně dlouho :-).

Pro GPS nadšence přidávám soubor s trasou výletu, kdyby se chtěli podívat jak jsme šli :-).

Odkazy na mapy:

Radim | 9. 2. 2008 So 19.33 | Cestování, Česká republika | Tisk | 584x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: