Procházka do Posluchova

Tak se jdeme trochu provětrat na Kopeček. Řekl jsem si, že půjdeme po trase včerejšího běžeckého závodu, který byl pořádán na trase Svatý Kopeček – Posluchov a zpět. Celkem nějakých deset kilometrů. Taťka mě trochu na ten běh lákal, ale já jsem chytl lenóru a odpočívací víkendovou náladu. Nakonec se stejně závodu nezúčastnil, protože na chalupě napadl sníh a šli s mamkou taky na nějakou procházku.

Ráno před výletem bylo krušné – hlavně pro Marťu. Vstávali jsme kolem osmé a šli jsme se nasnídat. Marťa si šla ještě lehnout a já šel přepisovat poznámky ze Slovenska 1999. Pak najednou jsem ji šel probudit a za patnáct minut jsme stáli na zastávce :-). Nakonec jsme nevyjeli až na Kopeček, ale vystoupili jsme dole v Samotiškách a šli jsme ze spodu alejí ke chrámu Panny Marie svatokopecké. Dál jsme pak pokračovali kolem ZOO a po červené značce na Radíkovskou rozhlednu. Do Posluchova to pak už byl jen kousek po asfaltce. Tam jsme obhlédli nově postavené domky a po zelené značce jsme sešli na vlak do Hluboček-Mariánského údolí. Vlak měl sedm minut zpoždění, a tak, i když jsme už nečekali, že jej stihneme, jsme to nakonec vyhaluzili a vlak přijel asi minutu po tom, co jsme došli na nádraží. Nestihli jsme si sice koupit jízdenky, ale paní průvodčí byla tak hodná, že nám je ve vlaku prodala bez dalších poplatků :-). Procházku jsme zakončili obědem v pizzerii naproti Prioru.

Odkazy na mapy:

Radim | 17. 2. 2008 Ne 20.14 | Cestování, Česká republika | Tisk | 432x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: