Kijkduin - pláž a duny

Počasí slibovalo krásné odpoledne, a tak jsme vyrazili autobusem přes celý Haag k moři. Tentokrát jsme nevybrali bližší Scheveningen, ale Kijkduin, kde se nachází druhá nejoblíbenější pláž v Haagu. Naším plánem bylo jít z Kijkduinu podél pobřeží až Haagskému přístavu a z dáli se mrknout na Kite festival, který měl probíhat v Scheveningenu.
IMG_20180929_163323-nahled
Kousek od našeho domku jsme nasedli na autobus č. 24 a dojeli téměř až na konečnou, zastávka Kijkduin Strand. Dětem jsem koupili celodenní celodenní jízdenku, která vyšla levněji než použití OV Chipcard. Cesta trvala skoro hodinu, ale alespoň jsme si konečně trochu prohlédli Haag.
obrazek obrazek
Na pláži jsme chvíli zůstali u fitness hřiště, a pak pokračovali směrem k Scheveningenu. Bylo teplo, a tak jsme na chvíli smočili i nohy v moři. V jedné nehlídané chvíli Ondra vlezl do vody tak daleko, že měl mokré nohavice :-). No a byl oheň na střeše.
obrazek obrazek
O kousek dál jsme v dunách viděli hezkou vyhlídku, a tak jsme k ní z pláže zamířili. Byla tam pěkná lavička, a tak jsme si tam dali sváču. Děti si stavěly věže z kamínků a my s Raďou jsme si střídali dalekohled, pozorovali lodě v dálce na moři a taky budovy v Haagu vzadu za námi. Z vyhlídky jsme sešli zpátky na pláž. V moři se nikdo nekoupal, jen surfaři si ve vlnách hráli se svými prkny a pár rybářů zkoušelo svoje štěstí.
obrazek obrazek
Vliegerfeest se nakonec dnes nekonal, protože moc nefoukalo. Kolega z práce mi však řekl, že v neděli vše proběhlo, tak jak mělo a že to bylo famozní. Takže příští rok jdeme též :-).
obrazek obrazek
Nakonec jsme došli k přístavu, a pak zamířili hledat nejbližší zastavku tramvaje pro cestu zpět domů.

Radim | 29. 9. 2018 So 15.27 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 613x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: