Výlet na Bradlo

Při návštěvě babičky a dědy u Šternberka jsme přemýšleli, kam vyrazíme na společný výlet. Už dlouho jsme uvažovali nad vlakovýletem a výstupem na Bradlo. Zkoumala jsem vlaková spojení, ale nic moc nám nevycházelo. Takže jsme se nakonec vydali autem do Libiny, prošli si naučnou stezku přes Bradlo a vlakem se svezli jen jednu zastávku z Nové Hradečné zpět k autu.
IMG_20180814_134937-nahled
Naučná stezka má 12 zastávek a je dlouhá necelých 7 km. Z železniční stanice v Libině vede po modré turistické značce a z Bradla do Nové Hradečné se dostanete po červené značce. Stezkou provází postavička čertíka Bertíka. Informační cedule přináší poučení o přírodě, jejích zákonech, o životě v lese, nechybí ani různé pověsti a místní zajímavosti. Dětem zpestří cestu různé hrací panely, bludiště, skládačky, pexeso či dřevěná zvířátka.
obrazek obrazek obrazek obrazek
Na vrcholu Bradla (600 m n.m.) je upravená vyhlídka se zábradlím a je odsud krásný kruhový rozhled do širokého okolí. Za pěkného počasí zde můžeme přehlédnout všechna pohoří Moravy od Králického Sněžníku a Jeseníků až po Hostýnské vrchy a Chřiby.
obrazek obrazek obrazek

Při sestupu dolů jsme museli přelézt několik spadlých stromů. Babička si na jednom ošklivě roztrhla kůži na holeni. Provizorně jsme to zalepili, ale večer stejně jela do nemocnice na šití.

V Nové Hradečné jsme zakotvili v hospůdce a před odjezdem vlaku jsme stihli dát jedno rychlé pivko a děti zmrzlinu.

Ve Šternberku nás děda pozval na hamburgery, které dětem sliboval už na Kájiny narozeniny.
obrazek

Martina | 14. 8. 2018 Út 21.47 | Cestování, Česká republika | Tisk | 122x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: