Slovensko 1999

Po opravdu dlouhé době jsem se dostal k tomu, abych odčinil jeden rest, kterým bylo Slovensko 1999. Vše začalo roku 1999 po maturitních zkouškách, kdy jsem se domluvil s Tomem (Břízou) a Martinem, že vyrazíme na Slovensko.

Prvotním cílem byly Bukovské vrchy, jelikož jsme o nich slyšeli mnoho zajimavého a jejich divokost a zapadlost nám přišly dobrobružné. Dále jsme chtěli pokračovat do Slovenského ráje a Nízkých Tater a bůh ví, kam ještě :-). Bohužel nám Tom pár dnů před odjezdem řekl, že nemůže jet tak brzo, a tak jsme s Martinem vyrazili sami a čekali na něj, sami a opuštěni v neznámu :-). Z tohoto důvodu jsme nakonec změnili trasu, a pak jsme celý vandr i zkrátili kvůli zdravotním problémům. Ale to vše si můžete přečíst, protože jsem během cesty dělal „zápisky“. Po dlouhou dobu jsem si říkal, že tyto zápisky musím dát na net, aby si je kluci mohli přečíst, mrknout se na fotky a trochu zavzpomínat na staré časy. Nakonec jsem se k tomu dostal až po téměř 9 letech! V Americe jsem měl čas a vytvořil tento blog věnovaný nejvíce mým a Martininým turistickým aktivitám, a od toho už to bylo jen kousek najít si nějaký čas a přepsat ty moje zápisky do elektronické formy, naskenovat obrázky a hodit to sem. Můžu říci, že během přepisování jsem se fakt nasmál, a když jsem to půjčil Martě, tak ta se smála ještě víc. Snažil jsem se ponechat vše v původním stavu, jak jsem to psal během vandru. Někdy to však nešlo. Vím sice, že ze mě nikdy spisovatel nebude a že můj písemný projev bude vždy podprůměrný, ale ty výrazy, spojení a hrubky, které jsem našel, byly katastrofou :-) a bylo nutné je opravit.

Od tohoto prvního samostatného výletu, který můžu metaforicky popsat jako odpojení se od mateřských prsů, jsem byl na Slovenskou ještě párkrát. Nejmíň dvakrát jsem byl s Břízou v zimě v Štrbě ve Vyských Tatrách. Pak jsme byli jednou s Martinem a Katkou na Malé Fatře. Od té doby, co jsme spolu s Marťou, tak jsme spolu byli jednou v Tatranské Lomnici a naposledy v Roháčích. Slovensko mám rád a i tento rok plánujeme, že vyrazíme někam, kde jsme ještě nebyli. Vidím to konečně na Nízké Tatry, které jsme tehdy v roce 1999 nestihli, a které jsem od té doby nenavštívil. Strašně se těsím na slovenské halušky a navíc budu mít možnost navštívit nějaké slovenské kamarády s Ameriky :-). No uvidíme, jak to vyjde. Halušky, mňam :-). Slovensko, good :-).

1. den – Odjezd na Slovensko

2. den – Kolem Humenného

3. den – Z hradu Jasenova do Sniny

4. den – Sninský kameň a Morské oko

5. den – Na Zemplínské Šíravě

6. den – Z Michalovců přes Košice do Spiše

7. den – Na začátku Slovenského ráje

8. den – Kolem Hornádu

9. den – Suchou Belou do centra Slovenského ráje

10. den – Po Slovenkém raji

11. den – Trápení se ve Slovenském ráji

12. den – Obrovský a Závojový vodopád

14. den – Ze Slovenského ráje do Dedinek

15. den – Dobšinská ľadová jaskyňa a přes Bratislavu dom

Konec Slovenska

Radim | 23. 2. 2008 So 10.32 | Cestování, Slovensko, Slovensko 1999 | Tisk | 446x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Otáčí se Slunce kolem Země?
Odpověd: