Cykloprojížďka do Voorschotenu

Dnešní odpoledne je po pár škaredých dnech konečně pěkně. Je takové to typické jaro, kdy svítí sluníčko, ale když zapadne, tak se v mžiku vyplazí odněkud zalezlá zima. Omámeni sluncem jsme se tedy docela nalehko vydali na kole do Voorschotenu. Nejdřív jsme jeli na dětské hřiště poblíž vlakové stanice, a poté jsem všechny překecal na prohlídku jezera Vlietland. Na zpáteční cestě jsme se ještě stavili u větrných mlýnů u Nieuwe Driemanspolder.

IMG_20190324_180121-nahled

Na severovýchodní straně jezera jsme si našli pěknou lavičku, kde jsme zbaštili jablka a chytali slábnoucí paprsky sluníčka, které už bylo hodně nízko. Hned naproti lavičce byl umělý poloostrov, na kterém je lanové centrum nazvané Klimpark het Klimeiland. Samozřejmě jsme museli slíbit, že se tam půjdeme někdy mrknout :-).

obrazek obrazek

Poslední část cesty nám už byla zima, ale přesto jsme si dali ještě zajížďku k větrným mlýnům Bovenmolen Nieuwe Driemanspolder, Middenmolen Nieuwe Driemanspolder a Ondermolen Nieuwe Driemanspolder. Ty se nachází kousek pod Leidschendamem a lemuje je cesta nazvaná Molendriegang.

Domů jsme dorazili pěkně promrzlí, ale s dobrým pocitem z první jarní cykloprojížďky.

Odkazy na mapy:

Radim | 24. 3. 2019 Ne 16.11 | Cestování, Belgie a NL, Cykloturistika | Tisk | 111x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Otáčí se Slunce kolem Země?
Odpověd: