Rozhledna u Puttenu a Naarden

Sem tam se na netu koukám, kam vyrazit v okolí na další rozhlednu, až jsem narazil na jednu kousek od Putenu, což je městečko zhruba ve středu Nizozemska. Rozhledna se nachází pár minut od restaurace Schovenhorst, kde lze koupit i lístky. Jestli jste rozhlednoví milovníci a budete mít někdy cestu kolem, tak tento skvost rozhodně doporučuji :-). Abychom toho neměli málo, tak jsme se na zpáteční cestě ještě stavili v Naardenu v muzeu Jana Ámose Komenského.
IMG_20190504_121706-nahled

Bostoren

Rozhledna se nachází od Haagu tak hodinu a čtvrt cestování, takže nebylo úplně jednoduché rodinku přesvědčit na delší výlet, navíc mělo pršet, ale výsledek stál za to a dostal jsem pár plusových bodů. Navíc tento týden byli u nás moji rodiče s vnoučaty od ségry, takže jsme potřebovali i nějaký les, kde se mohli naši „experti“ vyblbnout.

Zaparkovali jsme na lesním parkovišti východně od rozhledny. Děcka, jakmile vylezla z auta, tak spatřila „speelbos“, takže jsme se na něj šli na chvíli podívat. Poté jsem zavelel směr rozhledna a šlo se. Pro lístky jsem musel zajít do nedaleké restaurace Schovenhorst, protože automat u rozhledny nefungoval. Rozhledna je bombastická, v prostředku je plošina s lavičkou a hnízdy pro ptáky, která byla sem tam zabydlená. Další plošina měla síť místo podlahy a průlezku pro děti. Úplně nahoře byla kruhová plošina se stromy a lavičkou. Výhled nebyl nějaký světoborný, ale co také chtít v rovinatém Nizozemsku :-).
obrazek obrazek obrazek obrazek
Z rozhledny jsme dále pokračovali na procházku lesem, až jsme udělali velké kolo kolem zaparkovaných aut. Na začátku jsme prošli „Drie Continentenbos“, kde byly vysázené stromy z tří různých světadílů. Nakonec jsme skončili ve výchozím bodě na dětském lesním hřišti, kde jsme stavěli obydlí z kůlů, což je v Nizozemsku velmi oblíbená činnost.
obrazek obrazek obrazek

Naarden

V Naardenu jsme zaparkovali kousek od muzea a za půlhodinu před zavíračkou jej prolétli. Mě se líbila kaple a dále výstava obrázků, které muzeum obdrželo od dětí z celého světa. Byl jsem rád, že jsem si trochu připomenul jakým velikánem J. A. Komenský byl. Rozhodně to během života neměl lehké, takže je neuvěřitelné, co vše dokázal.
obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazekobrazek obrazek obrazek

Při prolézání muzea jsem narazil na super hlášku od něj: „Lepší je plodníkem svým řádně zatřepati, než s povětrnou ženskou spáti.“ :-).

Radim | 4. 5. 2019 So 22.26 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 100x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: