Japonská zahrada v Haagu a park Clingendael

Japonská zahrada v parku Clingendael je pro veřejnost otevřená jen osm týdnů v roce (dva týdny na podzim na konci října a šest týdnů na jaře v květnu a na začátku června). Byla založena v roce 1910 a má vysokou historickou hodnotu. Vstup je zdarma.
IMG_20190505_162004-nahled
Podzimní termín jsme loni nestihli, a tak jsem měla návštěvu Japonské zahrady naplánovanou na jaro. Překvapilo mě, že ji otevírají až v květnu. Vždyť tou dobou budou japonské třešně (sakury) už dávno odkvetlé, ne? Před čtyřmi lety jsme totiž byli v překrásné japonské zahradě v Hasseltu v Belgii a ta byla plná rozkvetlých sakur. Bílorůžové květy byly všude kolem nás a ty odkvetlé na zemi vytvářely květinový koberec. Tady v Haagu už kvetly rododendrony a zahrada byla zbarvená spíš do růžova a fialova. Ve srovnání s Hasseltem byla maličká. Měli jsme ji projitou za chvilku, udělali pár pěkných fotek a vydali se ještě prozkoumat park kolem.
obrazek obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek

Martina | 5. 5. 2019 Ne 14.12 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 183x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Otáčí se Slunce kolem Země?
Odpověd: