Science Centrum Delft

Do Delftu to máme zhruba patnáct kilometrů, a tak jsme se rozhodli zajet na chvíli do tamního Science Centra. Zpětně si myslím, že jsme si ty dvě hodiny v centru docela užili, ale během návštěvy jsme nějak extra nadšení nebyli. Možná to bylo i tím, že plno aktivit nebylo v provozu nebo byly spíše pro starší děti.
IMG_20190907_141007-nahled
U vstupu do muzea se ve skříni z plexiskla nachází stará kuličková dráha, která se nám moc líbila. V úvodní hale mají různé simulátory – šlo si hrát s tvary křídel letadel a pozorovat tak jejich rychlost a stoupavost nebo sledovat chování různých tvarů lodí na vlny. Nejvíc se nám líbil vláček, který pomocí supravodivého magnetu klouzal na vzduchovém polštáři po magnetické dráze. Dalším zajímavým simulátorem (ovšem ne pro děti) byl simulátor pro přistání letadla.
obrazek obrazek

V dalších místnostech měli různé zajímavosti, ale nějak nás to moc neoslovilo. Docela dlouho jsme strávili vytvářením cest pro Ozoboty.

Celkově to tedy byla „docela nuda“, jak by řekly naše děti :-).

Před odjezdem z Delft jsme si náladu zlepšili oplatkami Kolonáda, které jsme vytáhli ze svých českých zásob a jeli si domů dát kafe :-).

obrazek obrazek

Radim | 7. 9. 2019 So 14.31 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 69x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Otáčí se Slunce kolem Země?
Odpověd: