Meijendel - Duincampus

Na sobotní odpoledne jsme si s kamarády a jejich dětmi domluvili společnou procházku v Meijendel. Pro nás zároveň i cykloprojížďku, protože od nás je to 8 km tam a 8 km zpět. Počasí se vydařilo a všichni jsme si to užili.
IMG_20190921_171942-nahled
Nejdřív jsme si dali kafe a dobrůtky na zahrádce restaurace Meyendel, zatímco děti řádily na vodním hřišti.
IMG-20190921-WA0002-nahled

Dále byla v plánu procházka v nově vybudovaném Duincampu. Lze si zde vybrat ze tří tématických tras:

  • Voda (původ pitné vody, zvířátka žijící ve vodě…)
  • Flóra a fauna (vše o rostlinách a o zvířatech, která žijí v dunách)
  • Historie
V návštěvnickém centru si můžete vyzvednout kartu s otázkami a úkoly pro různé věkové kategorie (6–8, 8–10 a 10–12 let). Na trase je spousta informačním tabulí, na kterých si můžete přečíst o historii, tvorbě dun, vodě a přírodě. Realita u nás byla taková, že tabule jsem si četla jen já a děti běhaly kolem jako utržené ze řetězu. Chvílemi jsme je ani neviděli. Zaujaly mě dřevěné bedničky, které vždy ukrývaly nějakou zajímavost z oblasti přírody. Toho si děti ani nevšimly. Aspoň je důvod sem vyrazit ještě někdy a projít si vše znovu a v klidu. V druhé části si děti vymyslely, že si udělají stezku bosou nohou! A ještě k tomu budou závodit, kdo ji proběhne nejrychleji. Zabavily se a my dospělí jsme si dali trošku slivovice :-)
Dál jsme pokračovali do Monkeybosu, kde děti mají dovoleno šplhat po stromech a stavět ve větvích domečky. Jsou zde i herní prvky jako lanovka, provazová houpačka, rozhledna, betonové skruže na probíhání atd. Nebylo jednoduché odsud děti dostat.
obrazek obrazek
obrazek obrazek

Martina | 21. 9. 2019 So 14.39 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 77x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: