Huygens Hofwijck museum Voorburg

Dnešní sobotní odpoledne jsme strávili pohodovou návštěvou vily Huygens' Hofwijck. Tip na návštěvu jsme dostali od paní z muzea Swaensteyn, kde jsme malovali na kachličky. Vila a přilehlá zahrada byly vybudovány v 17. století známým politikem Constantijnem Huygensem. Mimochodem jeho syna Christiana Huygense, známého vědce, můžeme znát kvůli tomu, že po něm pojmenovali sondu určenou k průzkumu atmosféry a povrchu největšího Saturnova měsíce Titanu.
IMG_20191026_154207-nahled

Návštěva zahrady a sídla Huygensů byla pro nás zdarma, protože je součástí Museumkaart.

Zahrada je známá tím, že původně měla tvar člověka s vilou v místě hlavy. Dnes už to není tak úplně pravda, protože část zahrady byla ukrojena dálnicí A12 a část okolní zástavbou. Zahrada je také známá tím, že nesloužila jen pro odpočinek a okrasu, ale že v ní pěstovali různé plodiny a ovocné stromy. Během naší návštěvy byla v zahradě i expozice zajímavých soch od americké sochařky Helaine Blumenfeld.
obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek
Ve vile nás uvítala milá paní, která nám vysvětlila, proč je pro Nizozemsko rodina Huygensů tak významná. Řekla nám něco o Constantijnovi, a poté i o Christianovi. Ve vile zůstalo plno původních věcí, na které lze kouknout a mnohdy i osahat :-). Tím, že ve vile dlouhou dobu bydlel Christian a prováděl tam různé pokusy, tak v různých patrech byly vystaveny jeho přístroje z experimentů. Moc se nám tam líbilo!
obrazek obrazek obrazek

Radim | 26. 10. 2019 So 14.59 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 74x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: