Procházka přírodní rezervací Bentwoud

Bentwoud je novou přírodní a rekreační oblastí v Randstadu (mezi Zoetermeerem a Boskoopem). V posledních letech tam bylo vysazeno 2,5 milionu stromů a keřů a bylo vybudováno 80 kilometrů turistických a cyklistických stezek. Pro našince to je takový větší leso-louko-park, kam se dá jít na odpolední procházku. Což jsme také jedno sobotní odpoledne udělali.
IMG_20200321_153525-nahled
Dojeli jsme na parkoviště Bentwoud-West a z tama jsme se vydali přes Kabouterpad a Kinderbomenbos.
obrazek obrazek
První z nich je stezka lesíkem s dřevěnými skřítky.
obrazek obrazek obrazek
Druhý obsahuje stromy života, které byly vysázeny pro nově narozené děti nebo děti, které zemřely. Kinderboombos je iniciativa nadace National Tree Day Foundation. Od roku 2015 zde rodinní příslušníci vysazují stromy během každoročního dne výsadby stromů v listopadu, aby připomínali jejich novorozené nebo zesnulé děti.
obrazek obrazek

Naši malí experti se vybavili vysílačkami, které dostali na Vánoce a půlku okruhu s nimi blbli. Já jsem měl původně velké oči a naplánoval jsem si větší okruh až Boskoopu, ale počasí nám to vymluvilo. Překvapivě bylo slunečno, ale se silným studeným větrem, takže jsme to po necelé hodině zatočili zpět k autu.

Jak jsem psal, oblast je vhodná na nějkou odpolední procházku, běh či projížďku na kole, ale to je tak vše.

Radim | 21. 3. 2020 So 10.16 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 35x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: