De Horsten - šeříkový kopec v rozvětu

Minulý rok jsme byli v lesoparku De Koninklijke Landgoederen De Horsten, ve kterém se nachází „šeříková hora“ s pěkným výhledem. Byli jsme tam však až v červnu, kdy už byl šeřík odkvetlý. A tak jsme letos nenechali nic náhodě a vyrazili jsme tam v půlce dubna při prvních známkách šeříku kvetoucího v okolí. Bylo to trochu brzo, a tak jsme se tam vydali znovu o necelé dva týdny později.

IMG_20200503_172040-nahled

Poprvé jsme na kole udělali zajížďku až do Wassenaaru, protože vstup z naší strany byl zavřený. Celkem jsme cyklo-pěšo dali slabě přes dvacet kilometrů. Šeříková hora už kvetla a bylo tam pěkně, ale řekli jsme si, že se ještě za pár dnů vrátíme. Na louce pod horou jsme si lehli a fotili děti vymýšlející různé akrobatické kousky. Vzhledem k pozdním hodinám, jsme tam potkali akorát pár živáčků :-).

Odkazy na mapy:

obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek

Podruhé jsme nechali kola u vstupu blíže k nám a udělali jsme pak pěšky osmikilometrové kolečko. Celý areál je velmi pěkný a nabízí klidné místo na aktivní odpočinek v přírodě. Šeřík krásně kvetl a voněl. Člověk by až zapomněl, že žije v době koronavirové – jediné, co to připomnělo, byla závora blokující vstup na vrcholek „hory“. Opět jsme udělali pár zajímavých fotek s dětmi a Marťa později i nějaké pěkné s odrazy ve vodě.

Odkazy na mapy:

obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek

Radim | 3. 5. 2020 Ne 20.48 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 40x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: