Cannoli Siciliani

Z Itálie jsem si dovezl další tip na dobrotu zvanou Cannoli Siciliani. Poprvé jsem cannoli ochutnal v Belgii na akci zvané Taste of Nations, a od té doby vím, že to je velice dobrá mňamka. Vždy, když jedu do Itálie, tak se snažím cannoli někde koupit. Jakmile jsem se o nich doma jednou zmínil, tak jsme si řekli, že je někdy zkusíme připravit. Není to vůbec složité. Jediné, co je potřeba, jsou trubičkové formičky, a pak normálně dostupné ingredience.
IMG_20200502_155520-nahled

Kdyby vás zajímal původ cannoli, tak se mrkněte na první dva recepty, kde to je trochu vysvětleno. Já jsem nakonec použil třetí recept, který zhruba odpovídal mým potřebám a vše bylo vysvětleno i pomocí názorného videa:

Všechny ingredience jsem smíchal a udělal docela hutné těsto. Měl jsem pomocnici a ta mi pak pomohla vyválet těsto a dávat jej na ocelové formičky. Já jsem cannoli pak smažil.
obrazek obrazek

Náplň jsem udělal ze dvou vaniček ricotty (250 ml) zbavených vody (vodu jsem mohl více vymačkat) a cca 50 g moučkového cukru. Verča do směsi pak nastrouhala hořkou čokoládu, protože čokoládové lupínky jsme neměli.

Cannoli jsme spolu naplnili a některé ozdobili kousky pistáciových oříšků. A výsledek? Martě prý nechutnaly a já jsem byl spokojený. Příště musíme jen těsto udělat tenčí a jen jednu vrstvu (Verča při tom válení vytvářela roztodivné a velké tvary, takže naše cannoli měly sem tam více vrstev). Děti jedly cannoli bez náplně jen s marmeládou :-).

Radim | 2. 5. 2020 So 10.04 | Vaření, Sladká jídla | Tisk | 305x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

[1]reagujmejlweb Retis

Jde nečím nahradit ty kovové formičky, když doma přímo tohle nemám? Díky :)

13. 5. 2020 St 14.38

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: