Zámecký park Duivenvoorde a okolí

Dnešní doba je divná – kromě spousty špatných věcí se dá najít i něco dobrého. Například počasí je pěkné. Další příjemnou skutečností je, že se každý víkend nehoníme na nějaké velké výlety. Místo toho vždy v klidu vstaneme, já si jdu někdy zaběhat, na pohodu ukuchtíme nějaký oběd, dáme odpolední siestu, kafe a nějakou mlsku, a teprve kolem třetí – čtvrté se vyprdelíme do blízkého okolí na procházku či cykloprojížďku. Tentokrát Marťa vymyslela procházku v parku u zámku Duivenvoorde, který se nachází zhruba čtyři kilometry od nás.
IMG_20200517_171029-nahled
Vzali jsme kola a za chvíli jsme tam byli. Vstupné do parku je zpoplatněno 1 € za osobu. Byli jsme tam zhruba hodinku a park jsme prošli křížem krážem. Dokázali jsme se i schovat a ztratit dětem :-). V parku bylo plno pěkných stromů a keřů, a tak jsem objevil aplikaci PlantNet, která dokáže na základě obrázku rozpoznat o jakou rostlinu jde – prostě super. Další super aplikace, která se mi hodila, byla BirdNET. Ptačí cvrlikot se ozýval v parku snad odevšud, a tak jsem „chytil“ pár kousků :-).
obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazekobrazek
Naši malí experti však už byli natěšení na dětské hřiště, které jim Marťa slíbila, a tak jsme se přesunuli o pár stovek metrů dál na Natuurspeeltuin Voorschoten. Jedná se o naučnou zahradu, hřiště a vodní hřiště v jednom. Měli tam puštěné otočné rozstřikovače, a tak naše děti objevili vodu :-). Vydrželi jsme tam zhruba půl hodiny a museli jsme jít nebo by to dopadlo hodně mokře :-).
obrazek obrazek obrazek
Cestou zpět jsme náhodou projeli kolem ovčí farmy a restaurace Tante Tokkie. Dali jsme si výbornou zmrzku a tím zakončili tento další pohodový víkend v této době nedobě.
obrazek obrazek

Radim | 17. 5. 2020 Ne 22.38 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 66x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: