Plavba po řece Vecht

O malebné řece Vecht jsem se dozvěděla z cestopisného pořadu ČT Bedekr, který tentokrát zavítal do zemí Beneluxu. Oblasti kolem významných řek patřily k nejbohatším a ani Vechtstreek není výjimkou. Podél řeky a v okolí bylo postaveno mnoho impozantních panských sídel. Vecht je napájen vodou z jedné větví Rýna a protéká sedmi krásnými městy.
IMG_20200602_131950-nahled
Pluli jsme s plavební společností Rederij Stichtse Vecht. Lístky jsme opět koupila už v prosinci přes Albert Heijn (akce 1+1). Vyplouvali jsme v 12:30 z městečka Maarssen. obrazek Čekala na nás výletní loď pro 160 lidí, ale vzhledem ke koronavirovým omezením nás tam bylo jen 16! Měli jsme před sebou 3,5 hodinovou plavbu. Trošku jsme se obávali, jestli se děti nebudou po čase nudit, ale zvládly to dobře. Hned na začátku jsme si dali kafe, džus a dortík. Sedli jsme si ve vrchním patře dovnitř, protože venku strašně pařilo slunce (bylo 28 stupňů). Mohli jsme tak z blízka pozorovat kapitána, vyjít kdykoliv na příď lodi a kochat se výhledy i vpředu. Chvílemi byla řeka Vecht docela úzká a kapitán musel docela manévrovat a vyhýbat se dalším loďkám. Zajímavé také byly zvedací mosty, u kterých většinou stála obsluha a s kapitánem se hlasitě zdravila. Během plavby nám kapitán ukazoval zajímavosti na obou březích. My jsme kromě větších panských staveb obdivovali i zahrádky a terasy obyčejných domů s přístupem k vodě. V Loenen aan de Vecht u větrného mlýna kapitán loď otočil a v 16 hodin jsme byli zpět u auta. Po cestě domů jsme si ještě naplánovali zajížďku k jezeru u Goudy na krátkou koupačku.
Pozn. Dolní část řeky Vecht z Vreelandu do Muidenu jsme prozkoumali při našem cyklovýletu 21.5.2020.
obrazek obrazek obrazek obrazek obrazekobrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek

Martina | 2. 6. 2020 Út 21.41 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 75x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Otáčí se Slunce kolem Země?
Odpověd: