Cyklovýlet M+R

Na oslavu našeho výročí svatby jsem nám naplánovala cykloprojížďku. Raďa se chtěl jen projít v dunách, a pak zajít někam na oběd, ale já jsem zkoumala mapu jižně a jihovýchodně od Haagu a měla úplně jiný plán. Chtěla jsem totiž projet na kole místa, která mám na svém seznamu víkendových procházek v zeleni s dětmi, a zjistit, jestli má smysl se tam někdy vydat. Nepočítala jsem dopředu kilometry, ale vzhledem k tomu, jak dobře se tu na kole jezdí, tak mi i bylo jedno, jestli to bude 40, 50 nebo i třeba 60 km. Jen abychom to stihli na vyzvednutí dětí ze školy.

20201002_104414-nahled

Vyrazili jsme v pátek před 10. hodinou. První zastávka byla po 15 km u přírodní rezervace Ackerdijkse Plassen. Tato oblast je známá především jako hnízdiště až 100 druhů ptáků. Z důvodu zachování klidu pro ptáky není oblast volně přístupná, vede kolem ní 6km neznačená stezka a ptáky můžete pozorovat ze tří rozhleden/pozorovatelen ptactva. Vyčetla jsem, že párkrát do roka je možná procházka/exkurze uvnitř této přírodní rezervace za doprovodu lesního strážce.

obrazek obrazek

Další zastávkou byl Speelpolder Het WIJland, který se nachází na okraji Schiedamu. Bylo to sem asi 10 km. Projeli jsme místní část Kethel, kde se nachází pěkné přírodní hřiště Kethelpoort a odkud vede zážitková cesta (s hmyzím hotelem, kladinou a zábavnými lezeckými a hracími prvky) právě ke speelpolderu. Prostě podle mého názoru ráj pro děti.

Za dalších 5 km jsme dorazili k restauraci Vlietzicht. Bylo zrovna poledne, a tak jsme si řekli, že si tu dáme delší přestávku a oběd. Po vydatném jídle (rajčatová polévka, hamburger a hranolky) nám nějak ztuhly nohy. Domů jsme to měli ještě přes 20 km, ale já jsem si chtěla ještě udělat malou zajížďku do nejmenší vesnice v Nizozemí – 't Woudt – s 11 domy, 5 farmami a kostelem. No malebná vesnička, ale nic zvláštního. Odškrtnuto :-) Domů, resp. pro děti jsme to stihli taktak.

obrazek
obrazek
obrazek

Odkazy na mapy:

Martina | 2. 10. 2020 Pá 13.14 | Cestování, Belgie a NL, Cykloturistika | Tisk | 39x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Otáčí se Slunce kolem Země?
Odpověd: