Šumava - Soumarské rašeliniště a lanový park na Libíně

Na první den jsme si všichni naplánovali společný výlet na Soumarské rašeliniště. Později jsme se od naší bandy odloučili a vyrazili na vrch Libín.

U vlakové zastávky Soumarský most je malé parkoviště, takže jsme měli problém se tam nějak vměstnat, ale nakonec jsme to všichni dali, a po chvilce se setkali u budky malého informačního centra. Prošli jsme si naučnou stezku Soumarské rašeliniště a posvačili u rozhledny stejného názvu. Mě se líbily informační cedule vysvětlující historii tohoto místa, tj. těžbu a následnou rekultivaci.

obrazek obrazek obrazek obrazek

Na zpáteční cestě jsme obdivovali ŘOPÍKY a na konci se zastavili v muzeu lehkého opevnění ŘOPÍK Honzík. Děckám se líbil výklad a možnost prolezení bunkru aniž by je nějaká maminka okřikovala a bála se o ně.

obrazek obrazek

V tuto chvíli jsme se od celé bandy odpojili, protože jejich tempo bylo na nás moc pomalé a autem zajeli o pár kilometrů dál pod vrch Libín. Ten sliboval pěknou rozhlednu a lanový park Libín. Rozhledna je moc pěkná a nabízí opravdu daleký výhled. Moc jsme se však nezdržovali, poněvadž se blížily nějaké přeháňky a my chtěli ještě stihnout lanový park. Tam děti daly 2× horní trasu a byly spokojené jak želvy.

obrazek obrazek obrazek

Radim | 2. 8. 2020 Ne 22.05 | Cestování, Česká republika | Tisk | 49x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Otáčí se Slunce kolem Země?
Odpověd: