Šumava 2020

Letní dovolenou s bandou z Prostějova jsme prožili na Šumavě v okolí Strážného. Pro tak velkou bandu je vždy těžké najít nějaké vhodné ubytování, ale letos se to podařilo na jedničku. Holky našly super penzion Chlustov. Každý den jsme vyjeli na nějaký výlet do okolí, a i když nám ze začátku počasí moc nepřálo, tak jsme toho zvládli docela hodně.

obrazek

Sobota 1. srpna – příjezd

Na dnešek jsme se připravili na dlouhou cestu, protože ujet 350 km z Prostějova do Strážného uprostřed Šumavy je sice „papírově“ zhruba čtyři hodiny, ale s kolonami na dálnici, objížďkami, zastávkami na oběd apod. je to štreka skoro na celý den. Na dlouhé cesty v autě jsme docela zvyklí, ale štrachat se někde v koloně a jet přes naši krásnou vlast po devadesátkách je docela opruz. Na druhou stranu bohudík, v Nizozemsku mají všude dálnice, a tak je každý kus zeleně obehnaný nějakou dopravní tepnou či jinou zástavbou.

Cestou jsme se stavili na oběd v restauraci U Oskara v Čížově. Na vstupu byla menší fronta, ale obsluha byla natolik férová, že když se někdo snažil ať vědomky či nevědomky předběhnout, tak jej s klidem poslala na konec řady. Jídlo bylo dobré a obsluha v tom frmolu kmitala jak čistě promazaný stroj. Palec nahoru!

Pár kilometrů před příjezdem nás chytla mlsná, a tak Marťa narychlo našla nejbližší cukrárnu po cestě – cukrárna Pod zámkem ve Vimperku. Musím říci, že to byla opět trefa do černého. Tak trochu jsme měli s Marťou velké oči a dali jsme si dva zákusky, a potom jsme se nemohli unést :-). Naštěstí, že jsme jeli autem.

Abych to vepřo knedlo zelo a zákusky trochu spálil, tak jsem po vybalení vyběhl do místních kopců.

obrazek

Radim | 1. 8. 2020 So 10.18 | Cestování, Česká republika | Tisk | 44x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: