Brielle

Dne 24. června má svátek Jan a podle mého receptu se právě na tento den mají sbírat zelené ořechy na výrobu ořechovky. Přesné datum se nám nepodařilo dodržet, ale vůbec mi to nevadilo. Dle našeho zhýčkaného úsudku bylo letos strašně studené jaro, a tak mi nedalo moc práce namluvit si, že se nic nestane, když na ořechy vyrazím o týden později :-). Abychom „užitečné“ skloubili i s něčím „příjemným“, tak jsme si vymysleli procházku do historického města Brielle na ostrově Voorne v provincii Zuid Holland.

20210704_125714-nahled

Auto jsme nechali na našem oblíbeném parkovišti u parku/sadu Briels Vrijheidsbos. Hned u vstupu jsou pěkné lípy, které právě kvetly, takže jako bonus jsme nasbírali lipový květ. Trochu dále v parku pak rostou ovocné stromy a ořešáky. Myslím, že jsme přišli právě včas :-). Zatímco já jsem nenápadně posbíral těch pár zelených ořechů, zbytek rodinky si prošel park a prolezl pár prvků dětského hřiště, které je tam roztroušeno.

Spokojeni s naším úlovkem jsme se mohli vydat na druhou část výletu. Do Brielle to bylo „strášně“ daleko (cca 2,5 km), ale jakmile jsem se zmínil o zmrzlině, tak se nám všem jakoby zázrakem šlapalo lépe. Brielle je v podstatě město v pevnosti, takže kolem celého města jsou zdi a dochovalé bastiony s vodním kanálem kolem dokola.

20210704_114821-nahled 20210704_115833-nahled

Zmrzlinu jsme našli přímo v centru, kousek od pěkného kostela – Tw-ice. Docela dost práce mi pak dalo dostat děti k Noordpoortu a vyhlídce „Kijkpaalbolwerk“ na bastionu IX. Dalším místem, které jsme nemohli vynechat byl krásný větrný mlýn 't Vliegend Hert. I děti si přišly na své, protože hned před ním bylo hřiště s houpačkami. Až zpětně jsem zjistil, že k mlýnu náleží obchůdek, kde prodávají mouku z mlýnu a další místní dobroty.

20210704_125729-nahled

Původně jsem Brielle chtěl obejít kolem dokola, ale moje vyjednávací pozice byla 1 ku 3, takže jsem jasně prohrál. Centrum je pěkné, v uličkách se nachází spousta obchůdků a restaurace se zahrádkami. Pro naše děti to však byla nuda :-).

Radim | 4. 7. 2021 Ne 13.23 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 14x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: