Alpy 2021 - Seebachtal a lanovkou Ankogelbahn

Po včerejším „náročném“ výletu jsme si dnes naplánovali procházku údolím Seebachtal, a pak vyjížďku lanovkou Ankogelbahn, tak abychom opět trochu využili Kärnten Card.

20210818_134850-nahled

Ráno nás trochu překvapilo skoro prázdné parkoviště u spodní stanice lanovky ke Ankogelu. Nebylo se čemu ani divit, protože počasí nestálo za moc – ze začátku slabě pršelo a vrcholky byly zahaleny v mracích. Nejdřív jsme chtěli projít údolí Seebachtal, a tak jsme vyrazili po turistické značce směrem Stappitzer See. Hned po chvíli jsme přišli k dětskému hřišti a bez ohledu, že bylo mokré, tak jsme tam chvíli pobyli :-). U jezera byl naučný infokoutek, se tabulemi popisujícími okolní floru a faunu. Opustili jsme tam hlavní cestu a vydali se přes mokřady po dřevěných chodnících po naučné stezce. Ta se klikatila těsně pod úbočím a sem tam kopírovala horský potok Seebach. V jednom místě, kde bylo plno kamenných skřítků, jsme se zastavili a všichni se pustili do stavění svých vlastních.

obrazek obrazek 20210818_123440-nahled

Cílem této procházky byla chata Schwussnerhütte, u které jsme se však moc nezastavovali – na oběd bylo brzo a na pivo jsme neměli nárok :-) (nebyl proveden žádný výkon).

obrazek obrazek

Vyfotili jsme tam pár pasoucích se koníků a krav a šli po štěrkové silnici dolů. Zhruba v polovině se z okolních skal po pravé straně řítila voda a vytvářela tak čtyři menší vodopády.

obrazek

Ještě se musím zmínit o mém původním plánu. Tím bylo projití údolí a vyšplhání se nahoru až pod Törlriegel. Odtud jsem chtěl jít zhruba po vrstevnici k horní lanovce, kterou bychom využili jen na cestu dolů. Nakonec by tento nápad byl vymluven (prý bych všechny zničil), a tak jsme se v podstatě vžili do role „čínských“ turistů a vyrazili lanovkou nahoru i dolu, s menší procházkou k Arnoldhöhe. Ankogel jsem ani na podruhé neviděl, protože byl neustále v mracích. Výhledy na okolní kopce a do údolí Mallnitzu byly nakonec fajn a ta hodina nahoře v té zimě nám bohatě stačila. Zbytek výpravy se vydal k horské chatě Hannoverhaus na nějaké malé občerstvení.

obrazek

Odkazy na mapy:

Radim | 18. 8. 2021 St 14.38 | Cestování, Rakousko | Tisk | 16x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Otáčí se Slunce kolem Země?
Odpověd: