La Hoegne a Signal de Botrange

I když by na jihu Belgie, v provincii Luxembourg, asi bylo co dělat i další dny, my jsme měli docela nadupaný itinerář, a tak jsme to tam otočili a vyrazili směrem na sever. Po cestě do Nizozemska jsme se rozhodli znovu projít náš oblíbený kaňon La Hoegne, a poté podle chuti zajet na nejvyšší vrchol Belgie „Signal de Botrange“.

20220413_145340-nahled

La Hoegne

Údolím řekly La Hoegne jsme poprvé šli v roce 2017, a poté ještě jednou s babičkou a dědou. Takže tentokrát to bylo po třetí, s docela velkým časovým odstupem. Docela nás překvapilo, že to tam vypadalo jinak – přehnala se tam nejspíš nějaká povodeň a plno mostů bylo stržených a nově vybudovaných. Peřej „Les cascatelles“ s obrovskými balvany naštěstí zůstala :-). Marťa se chtěla ještě podívat na Signal de Botrange, a tak jsme ani nezašli do vesničky Hockai na oblíbeného Orvala v tamní hospůdce Ardennais. Děti vyrostly a natáhly se jim nohy, a tak jsme cestu nahoru a dolů zvládli v rekorním čase, takže jsme pak sedli do auta a přesunuli se na již zmíněný Signal de Botrange.

obrazek obrazek obrazek obrazek

Signal de Botrange

Silnice vedoucí k vrcholu ze severu byla v uzavřená kvůli rekonstrukci, a tak jsme se tam „prdelili“ přes známé vesničky – Hockai a Ovifat (kde mají sjezdovky). Tím, že jsme přijeli z tohoto směru, tak jsme minuli i pivovar Belgium Peak Beer. Na zpáteční cestě jsme se tam pak stavili a koupili sklenici a tasting set. Mají tam pěknou restauraci s terasou, kde by opravdu stálo za to posedět, vyzkoušet všechny piva a dát si k tomu ještě nějakou mňamku.

20220413_155251-nahled

Na Signal de Botrange to bylo hodně opuštěné – ani se nám tam nelíbilo, vylezli jsme těch pár schodů na metu 700 m.n.m., obešli zavřenou restauraci s rozhlednou a jeli zpět.

Stavili jsme se ještě v informačním centru La Maison du Parc-Botrange. Děti jsme nechali na známém hřišti venku a my s Marťou si dali kafe v přilehlé restauraci Fagn'étéria.

Nakonec jsme sedli do auta a přes Maastricht, Venlo a Nijmechen dojeli do Otterlo (EuroParcs De Zanding), ležící u národního parku De Hoge Veluwe, což byl náš cíl následující den.

obrazek obrazek obrazek

Radim | 13. 4. 2022 St 20.14 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 7x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Otáčí se Slunce kolem Země?
Odpověd: