Malování na sklo

Už dlouhou dobu jsem přemýšlel o malování na sklo. Maje hlavu plnou nápadů a vizí jsem tehdy zašel do mého oblíbeného obchůdku na výtvarné potřeby na Korunní a koupil barvy na sklo. Vybral jsem celou sadu barviček od firmy Pébéo (typ Vitrea 160). V prodejně kuchyňských potřeb jsem koupil sklo, tj. nějaké panáky a sklenky a mohlo se začít :-).

Vánoční dárky

Vánoční dárky

Prvotní nápad byl namalovat velkou skleněnou nádobu na náš borůvkový likér. Poté se však docela rychle blížily první vánoce ve Svratouchu, a tak jsem se rozhodl, že svůj dárek vyrobím :-).

Ještě před prvním namočením štětce v barvě jsme však probrouzdali net, abychom se trochu inspirovali. Zde jsou stránky, které se nám líbily:

S velkou sklenící na borůvkovici to dopadlo špatně, protože ta stále stojí nenamalovaná v kuchyni na podlaze. Myslím však, že další věci se nám docela podařily :-). Mezi první výtvory patřil dárek pro Janicu pod stromeček v podobě sklenice pomalovéné kvítky. V rozmaru dobré nálady jsem udělal pro Pokiho panáka s úrovněmi pro budoucí pijany (dámy, páni, poki a malované prasátko :-)).

Na vánoce jsme téměř rozjeli velkovýrobu a zapojila se i Marťa. Na následujících obrázcích jsou naše výtvory. Můžu říci, že je to ohromná piplačka a udělat i menší dílko trochu precizně trvá docela dlouho. Trochu mě rozčilovalo nepříjemné chování barev při malování na sklo – nemohli jsme jen tak máchat štětcem, protože to by pak zůstávaly čmouhy a různě silně obarvená místa, ale místo toho opatrně nanášet barvu jemnými tahy.

Sklenička pro svíčku I
Sklenička pro svíčku II
Miska pro svíčku
Miska na bonbony
Váza pro mamku

Radim | 7. 1. 2009 St 19.24 | Art | Tisk | 1452x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

[1]reagujweb Barvy

To je hodně povedený

8. 2. 2009 Ne 21.13

[2]reaguj Barča

Malování na sklo je opravdu krásné :-) moc se vám to povedlo :-)

12. 12. 2010 Ne 11.07

[3]reagujweb Ducky

Fantastické. Asi je to opravdu piplačka, ale vypadá to úžasně.

20. 9. 2011 Út 10.53

[4]reagujmejl elina

ahoj, kdybyste měli zájem můžu doporučit [efabos.cz], mají tam docela dost věcí na tvorbu šperků, líbí se mi vaše výtvory, tak mě napadlo, jestli byste si to nechtěli zkusit

19. 10. 2015 Po 21.45

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
1 plus 1 jsou?
Odpověd: