Cyklovýlet k "pramenu" řeky Rotte

V oblasti Rottemeren jsme už byli několikrát a rádi se tam vracíme. Jedná se o rekreační oblast s řekou Rotte uprostřed a různými atrakcemi kolem. Je to tam pěkně zelené, na obou stranách řeky (v jedné části je tak široká, že vytváří jezero) jsou pěkné cyklostezky, restaurace či větrné mlýny. Prostě je na co koukat. My jsme se tentokrát rozhodli vzít kola a celou oblast objet.

Vytyčili jsme si tři hlavní cíle:

obrazek

Auto jsme nechali na parkovišti Berkenzwamplaats kousek od Outdoor Valley. Rotte jsme se rozhodli objet po směru hodinových ručiček, a tak jsme se vydali směrem nahoru. Zastavili jsme se u restaurace Meerenbos, ale děti se neodvážily jít se zeptat, jestli mají zmrzku, a tak měly smůlu a jeli jsme dál.

obrazek

Trochu nečekaně nás Marťa provedla pod dálnici A12 a pokračovali jsme dále podél Rotte na sever. Jeli jsme až co to dalo, kolem zbytků větrných mlýnů, až nás zastavil škaredě vyhlížející rotvajler na pastvině. V této oblasti řeka Rotte někde „pramení“ jestli se to tak dá nazvat. Psisko se nám nelíbilo, a tak jsme se otočili a přes Moerkapelle se vrátili pod dálnici A12.

obrazek obrazek

Stočili jsme to ke čtyřem větrným mlýnům, které v dávné minulosti sloužily na vysušení Tweemanspolderu. Mlýny jsou perfektně udržované a u mlýnu č. 3 mají krásnou květinovou zahradu. Z informačních tabulí jsem se dozvěděl, že v Zevenhuizenu mají každou poslední sobotu otevřeno od 13:30 do 16:00 muzeum týkající se těchto mlýnů.

obrazek obrazek

Abychom děti jen nevláčeli na kolech, tak jsme odbočili již ke známému hřišti Speelpolder Hennipgaarde.

Cesta zpět k autu už byla jen „dřina“ a o to větší, když jsem pustil Ondru dopředu, protože začal udávat docela slušné tempo. Rotte jsme opět přejeli až kousek od Rotterdamu přes most Varenbrug. Počasí nám náramně vyšlo, sluníčko peklo, a tak se lidi normálně koupali a z tohoto mostu zrovna skákaly nějaké holky do vody :-).

Důležitým bodem tohoto výletu bylo nasbírat zelené ořechy na letošní ořechovku. Náš vyhlídnutý strom u křižovatky cest Rottebandreef a Bergesbosdreef byl celý obsypaný, takže „opdracht volbracht“ a mohlo se jet konečně domů :-). Celkem jsme ujeli cca 31 kilometrů a náramně jsme si to užili.

Odkazy na mapy:

Radim | 20. 6. 2020 So 21.41 | Cestování, Belgie a NL, Cykloturistika | Tisk | 58x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: