Brusel - Train World

Train World je vlakové muzeum, které se nachází v Bruselu hned vedle vlakové stanice Schaerbeek. Už když jsme minulý rok byli v Bruselu v Mini Europe a v botanické zahradě zámku de Laeken, tak jsme uvažovali, že se tam mrkeme. Nakonec na to nezbyl čas a bylo jedině dobře. Alespoň jsme měli důvod si tam udělat výlet, a jak jinak než vlakový. Nejeli jsme však z Haagu, ale od Radi a Darči z Monsu, tedy přesně z Jurbise. Holky našly tzv. B-Excursion, což je nabídka Belgických železnic na kombinovaný vstup do Train Worldu spolu s lístkem na vlak.

IMG_20190202_111126-nahled

Train World byl další v řadě super muzeí, která jsme v nedávné době navštívili:

Pokud se raději díváte na technické než architektonické skvosty a jste zrovna v Bruselu, tak určitě navštivte toto vlakové muzeum. Muzeum začíná v původní hale Schaerbeekského nádraží, a poté se musí přejít do velké haly o kus dál. V muzeu Vás provedou historií železnice s důrazem na belgické železnice. Do lokomotiv a vagónů si lze vlézt, takže to není jen takové to suchopárné koukaní na expozice z dálky. My jsme měli štěstí, že součástí výstavy byla i další výstava Lega „LEGO experience in Train World“. Takže hned na začátku jsme strávili nějaký čas skládáním lega, a poté jsme vyplňovali různé úkoly v průběhu prohlídky.

IMG_20190202_123813-nahled

Mě se líbily parní lokomotivy, které začínaly od těch nejstarších a skončily tou nejrychlejší v expozici porovnání tří technologií, které v jednu dobu fungovaly současně (dobíhající parní, rozvíjející se dieselová a nejnovější elektrická). V této části měli popsané všechny tři technologie s ukázkami, jak vše funguje – prostě super.

obrazek obrazek

V jiné části měli popsán vývoj kolejí a každý si mohl vyzkoušet, že tahat nějaké břemeno po kolejích je mnohem jednodušší než třeba po dřevě. V další části měli pár luxusně vyzdobených vagónů. Jinde zase ukázku toho, co se stane, když se vlak s něčím srazí. Děti nejvíce zaujal vlakový simulátor, který je vzal vlakem do budoucnosti. Museli ovládat rychlost a mačkat různá tlačítka, takže bylo těžké je z tama odtrhnout :-).

Když jsme vylezli z muzea, tak pršelo a my jsme začali hledat vafle. Předchozí večer jsem se zmínil, že bych si dal vafle z Liege, no a když se něco řekne před dětmi, tak přes to pak nejede vlak. Bohužel v okolí žádná vaflová speciálka nebyla, a tak jsme zapadli do Train Bistra, kde jsme si dali výborné zákusky a kafe. Na vafle nakonec také došlo, protože jsme přestupovali na Brussels Midi a v nádražní hale prodávali ty naše oblíbené Liegské :-). Mňam.

Martina | 2. 2. 2019 So 12.30 | Cestování, Belgie a NL | Tisk | 179x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: