Běh na Praděd 2013

Tak je to opět za námi – tím myslím letošní běh na Praděd a dvoudenní pařba na chatě Veronice. Vše začalo opět v pátek, kdy jsme postupně přijížděli do hor a plnili oblíbenou chajdu Veroniku. Celý víkend byl ve znamení Pézetek :-)(parchanti zasraní) a samotný závod byl jen velmi krátkou epizodou. Osobně jsem si dal závazek, že večer před závodem nebudu moc pít, protože minule jsem to nezvládl a docela dobře se picl. Takže jsem dal pivko a trochu ucucával od Tatranského čaje, který dovezl Tom. Ti, kteří se zrovna nestarali o řvoucí děcka však zapařili docela důkladně.

start-nahled

Chybí Raďa a Raďa

Když se nyní snažím vybavit, co se dělo sobotní dopoledne před závodem, tak si vzpomínám jen na Macánka (Ondru) a Verču, které jsme s Marťou na střídačku hlídali. Mezi tím jsme snídali, připravovali se na běh, kecali se všemi na chodbě a poté s rodiči (ode mně i od Marti), kteří nám přišli pohlídat naše ratolesti. Raďa a Darča vyrazili o hodinu dříve, ale my s Marťou jsme měli jasno a vyrazili jsme z Ovčárny dolů kyvadlem ve 12:30, tak abychom stihli závod ve 13:05. Měli jsme to už vyzkoušené z minula a na pohodu jsme to stihli (Raďa nás navíc dopředu zaregistroval). veronika-chodba-i-nahled

Vzhledem k překvapivým výsledkům tentokrát popíšu trochu více samotný závod a ambice hlavních aktérů (tedy samozřejmě za SK Ježíš), kteří odhadovali svoje šance následovně:

 • Dušan – chtěl běžet pod 50 minut, ale zmiňoval se o rýmě, takže to viděl půl na půl
 • Kozi – chtěl běžet kolem 52 minut
 • já – když jsem slyšel ty časy, tak jsem řekl, že budu rád, když se chytnu Koziho jako klíště a vydržím s ním běžet až nahoru.

Nakonec to bylo úplně jinak a docela překvapivé. Dušan ze začátku vystřelil jako raketa a za chvíli mi zmizel z dohledu a Raďa běžel celou dobu za mnou. Já jsem běžel, co to dalo, a čekal každou chvíli, že mě Kozi předběhne a že jsem jako obvykle přepálil start. Docela překvapivě jsem v mlze chvíli před Ovčárnou zahlédl Dušana a po chvíli jsem ho předběhl. Kolem Ovčárny jsem už věděl, že to zvoleným tempem už nějak nahoru doběhnu a navíc jsem se chytil jedné pěkné juniorky :-). Raďa mě nakonec nepředběhl (poté se zmínil, že se nemohl první polovinu závodu pořádně nadechnout) a já jsem na Praděd vyběhl v mém rekordním čase. Po doběhnutí jsem vzal Verču dovnitř vysílače a po převlečení jsme společně s Martininou mamkou přebalili Onďána indiána, který byl posraný až za ušima :-). Poté už jsme jen čekali na mamku Marťu a ostatní.

Naše výsledky:

 • Radim (já)  – 0:50:22 (můj nejlepší výkon v dosavadním snažení zdolat horu Praděd)
 • Dušan  – 0:52:10
 • Robert  – 0:58:05
 • Kozi  – 0:58:06
 • Jirka – 1:02:04
 • Jarmila  – 1:06:46
 • Darča  – 1:13:09
 • Martina  – 1:15:28
 • Taťka  – 1:16:25
 • Tom  – 1:17:42
 • Fabo  – 1:18:26
obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek

Nyní pár slov k počasí: bylo doslova hnusné, nahoře silně foukalo a byla mlha.

Netřeba nějak závratně popisovat následující večer – kecalo se, chlastalo se a dělaly se blbinky (jak by řekla Verča). Někdy pozdě v noci, když už jsem tam nebyl, se všichni zbylí pařani přesunuli do ponorky, kde se tančilo do časného rána.

Naše děti nás probudily jako obvykle docela brzo, a tak, než se vůbec někteří vyprdelili z pokojů, jsem už byl s Ondrou na rozcestí pod Pradědem a zpět. Počasí dopoledne bylo nahoře velmi podobné jako předchozí den. Před polednem jsme to všichni rychle sbalili a jeli domů. My jsme to ještě s Vlastíkem, Ivou a Jájou vzali přes Novou Ves, kde je restaurace Na návrší a kde jsme se chtěli mrknout na nově budovanou rozhlednu. Za rozumný peníz jsme se velice dobře najedli, a poté vyrazili s kočárky na odpolední okruh na Mravencovku a zpět.

obrazek obrazek

Na závěr musím zaznamenat slib, který pronesl Poki: Řekl, že příští rok poběží také nebo všem platí večeři.

Výsledková listina 2013.

Fotky z webu TJ Ligy stovkařů Olomouc.

Naše fotky z letošního běhu.

Naše články předchozích ročníků: 2008, 2009, 2010, 20112012

Radim | 12. 10. 2013 So 20.49 | Sport | Tisk | 723x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

[1]reaguj Pipinka

Ráďo, kdo je to ta Jarmila, která má čas 1:06 ??? Nějaký tajný člen SK Ježíš?

1. 11. 2013 Pá 22.07

[2]reaguj Pipinka

Foto od Ivana Volčková :)

1. 11. 2013 Pá 22.08

[3]reaguj martiniki

[2] Pipinka: Jarča je Bobova známá nebo kolegyně z práce. Dole jsme se s ní i fotily na společné fotce. Teď mi došlo, proč se asi ptáš:-) Pokud běžela za SK Ježíš, tak tě trumfla a drží jako holka teď nejlepší čas ona! Já jsem chtěla příští rok překonat tvých 1:10, ale 1:06 bude teda o dost těžší výzva.

2. 11. 2013 So 16.45

[4]reaguj Pipinka

Ta se teda nepočítá, jak nespí na Veronice, tak má úplně jiné podmínky pro strart! Takže jsem stále nejlepší já!!!!!

2. 11. 2013 So 20.52

Přidej komentář!

Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Otáčí se Slunce kolem Země?
Odpověd: